NOVINKY CHUDNUTIE - články

Aj v týchto informáciách nájdete poučenie ! Pomôžu Vám pri Chudnutí a výbere diéty!

NOVÉ ČLÁNKY O CHUDNUTÍ

24.02.2011, 05:12 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1632

NOVÉ ČLÁNKY O CHUDNUTÍ (kliknite)

Celý článok...

ZDRAVÁ STRAVA, ako sa stravovať a nepribrať - 7. TEKUTINY.

23.02.2011, 06:07 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2365

Ak chcete úspešne chudnúť, je potrebné vypiť denne asi 2 až 3 litre tekutín, najlepšie čistej vody. Niekedy sa možno pristihnete, že ste sa ničoho nenapili aj niekoľko hodín. A to je veľmi zle. Telo si zvykne na všetko a pri nedostatočnom pití ho odnaučíme od toho, aby vysielalo signály, dožadujúce sa pitia či jedenia. Aké tekutiny zaradiť do svojho pitného režimu. Tá najzdravšia a vlastne jediná tekutina, ktorú naše telo skutočne potrebuje, je čistá voda.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

ZDRAVÁ STRAVA, ako sa stravovať a nepribrať - 6. VLÁKNINA.

21.02.2011, 05:56 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2197

VLÁKNINA. Hoci telu neprináša energiu, ani stavebné látky, nie je pre náš organizmus nepodstatná. Pravidelne jedzte VLÁKNINU – SCHUDNETE, zjete MENEJ KALÓRIÍ, zlepšíte si ZDRAVIE. Možno to vyzerá to, že by sa nič nestalo, keby sme ju z nášho jedálneho lístka vypustili. Chyba! Vláknina neobsahuje žiadne vitamíny, minerály, ľudský organizmus ju nedokáže využiť, načo ju teda potrebujeme? Bez nej oveľa horšie trávime a postupne sa môžu prejaviť mnohé ťažkosti. Vláknina má mnoho vynikajúcich vlastností, o ktoré by sme nemali naše telo pripraviť.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

ZDRAVÁ STRAVA, ako sa stravovať a nepribrať - 4. VITAMÍNY.

19.02.2011, 07:15 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2331

Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z vitamínov, Vitamíny sú potrebné pre budovanie buniek svalstva, vo všetkých biologických procesoch tela. Vitamíny sa podieľajú na metabolizme bielkovín, tukov a cukrov. Čo spôsobuje prebytok vitamínov. Existuje 13 základných typov vitamínov. Postavenie vitamínov pri chudnutí. Vitamíny majú aj sýtiacu schopnosť.

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

Celý článok...

ZDRAVÁ STRAVA, ako sa stravovať a nepribrať - 4. TUKY.

18.02.2011, 09:18 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1903

V zásade musíte rozlišovať nasýtený a nenasýtený tuk. Nasýtený (živočíšneho pôvodu) je pri izbovej teplote v tuhej forme, telo ho ľahko ukladá a tým podporuje upchávanie ciev. Nenasýtený tuk organizmus využíva na udržanie vnútornej teploty, rovnováhy hormónov a na zachovanie jemnej a pružnej pokožky. Pre správnu funkciu tela je nevyhnutný. Pri znižovaní svoje váhy musíte obmedziť spotrebu nasýtených tukov a naopak zvýšiť konzumáciu kvalitných nenasýtených tukov.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

ZDRAVÁ STRAVA, ako sa stravovať a nepribrať - 3. BIELKOVINY. Rady na stravovanie a zdravú diétu.

17.02.2011, 07:16 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2540

Pri klasických redukčných diétach tím, že začneme jesť menej, ochudobníme svoj organizmus o správny prísun proteínov - bielkovín. Tie sú ale práve k zdravému a účinnému chudnutiu nevyhnutné. Ku spaľovaniu kalórií dochádza totiž vo svaloch a tie ku svojej činnosti potrebujú práve proteín. Pokiaľ ho máte v strave málo, ideálnu postavu jednoducho nedosiahnete. Začnete uberať - chudnúť nielen na tukoch, ale aj na svalovej hmote a keď neskôr pridáte do tela kalórie navyše, telo ich okamžite začne ukladať do tukových zásob, aby malo pre činnosť svalov dostatok energie. Inými slovami, ak chcete schudnúť na tukoch a nie na svaloch a kilá nenabrať naspäť, potrebujete telu dodávať dostatok bielkovín.

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

Celý článok...

ZDRAVÁ STRAVA, ako sa stravovať a nepribrať - 2. ZÁKLADNÉ RADY NA STRAVOVANIE.

12.02.2011, 04:13 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2367

Keď chcete schudnúť, musíte si uvedomiť viacero skutočností. Prvou je, že chudnutie nie je jednorázová akcia, ale proces obsahujúci :

* Zmenu stravovania a pitného režimu,
* Zmenu metabolizmu a stavu Vášho organizmu,
* Zmenu životosprávy,
* Zmenu Vášho postoja k vykonávaniu fyzických aktivít – pohyb,
* Zmenu Vašej informovanosti o stravovaní.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

ZDRAVÁ STRAVA, ako sa stravovať a nepribrať - 1. POTRAVINOVÁ PYRAMÍDA.

10.02.2011, 03:17 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3877

Chudnutie je závislé od viacerých faktorov a jedným z nich je aj správne stravovanie. Dobrou pomôckou na zdravé chudnutie a stravovanie je potravinová pyramída. Potravinová pyramída nie je diétou ale návodom na úpravu Vášho jedálneho lístku, na zdravé rozloženie jedla - prehľadne znázorňuje, aký podiel by mala vo vašej strave tá ktorá skupina potravín zaberať. Pyramídu tvoria štyri poschodia, v ktorých nájdeme 6 skupín potravín.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY - 10. PREHĽAD NEVHODNÝCH DIÉT. Rady na stravovanie a účinnú diétu.

07.02.2011, 06:43 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3096

Aká DIÉTA vám nepomôže SCHUDNÚŤ, ale zhorší vaše zdravie a metabolizmus. K čomu vlastne dochádza pri neuváženej, nezdravej a drastickej diéte? Vaše telo si upraví metabolizmus, nastaví sa na uchovávanie tukov a začne spaľovať bielkoviny zo svalstva ako reakciu na náhly pokles v príjme kalórií vo vašej strave. Jednou zo základných chýb, ktorej sa dopúšťame, je až príliš drastická a nevyvážená diéta. Ktoré diéty sú nevhodné, nezdravé a končia sa jo – jo efektom?

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY - 9. DELENÁ STRAVA.

06.02.2011, 04:01 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3340

Delená strava DELENÁ STRAVA jej zásady. Delená strava metabolizmus. Delená strava recepty. DELENÁ STRAVA a schudnutie. Delená strava tabuľka. Delená strava raňajky. Delená strava obed. Delená strava večera. DELENÁ STRAVA ako schudnúť. Delená strava pozitíva Delená strava chudnutie. Delená strava sacharidy. DELENÁ STRAVA prečo áno i nie.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY - 8. REDUKČNÁ DIÉTA.

05.02.2011, 11:56 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1417

NEVHODNÉ DIÉTY - 8. REDUKČNÁ DIÉTA. Rady na stravovanie a účinnú diétu. Redukčná diéta - obmedzenie kalórií, Redukčná diéta - zloženie stravy. Redukčná diéta poškodí metabolizmus. Redukčná diéta je hladovkou. Redukčná diéta - pitný režim. Redukčná diéta - jojo efekt.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY - 7. OVOCNÁ DIÉTA.

02.02.2011, 06:41 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2242

Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z ovocia. Zdravie si podlomíte aj ovocnou diétou! Zásady ovocnej diéty. Rýchla ovocná diéta - potraviny, ktoré sú vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie. Ovocie obsahuje množstvo vlákniny a pomáha pri chudnutí. Drastická ovocná diéta. Citrusové plody z ovocia najviac zlepšujú metabolizmus. Vitamíny z ovocia sa podieľajú na metabolizme bielkovín, tukov a cukrov.

 

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

 

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY - 6. 90 DŇOVÁ ROZLIŠOVACIA DIÉTA.

27.01.2011, 05:32 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1768

90-dňová rozlišovacia diéta - musí sa držať 90 dní, teda tri mesiace. Diéta stojí na niekoľkých základných princípoch, ktoré nesmiete porušiť. Celá diéta je postavená na opakovaní štyroch dní, pre ktoré sú na konzumáciu presne určené druhy potravín. Každý 29. deň je vodný, počas neho sa pije len voda. PRINCÍPY 90 DŇOVEJ ROZLIŠOVACEJ DIÉTY
 

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY - 5. RYŽOVÁ DIÉTA. Rady na stravovanie a účinnú diétu.

24.01.2011, 06:22 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1820

Ryžová diéta je jednou z mnohých redukčných diét, ďalší z mnohých tragických návodov o rýchle odstránenie nadváhy. Metabolizmus sa spomalí a odrazu priberáte aj z úplných maličkostí. Ryžová diéta je len ďalším spôsobom, ako poškodiť svoj organizmus. Výsledkom ryžovej diéty je takmer na 100% jo-jo efekt. Prečo je ryžová diéta nesprávny spôsob ako schudnúť?

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY - 4. NULOVÁ DIÉTA. Rady na stravovanie a účinnú diétu.

22.01.2011, 16:58 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1396

Zdravie si podlomíte aj NULOVOU diétou! Zásady NULOVEJ diéty. Diéta, pri ktorej sa chudne formou hladovania spravidla obsahuje málo živín a zhoršuje metabolizmus. NULOVÁ diéta a diéty, ktorým by ste sa mali určite vyhnúť. NULOVÁ diéta je chudobná na bielkoviny, vitamíny, minerálie a celulózu. Drastická diéta. Po ukončení NULOVEJ diéty s návratom k starým stravovacím návykom prichádzajú späť aj kilá - slávny jo-jo efekt. NULOVÚ diétu odporúčame len ako doplnok chudnutia. Po ukončení NULOVEJ diéty sa v tele zdvojnásobí počet enzýmov zhromažďujúcich tuk a počet enzýmov, ktoré tuk spaľujú, klesne na polovicu.

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY - 3. 13 DŇOVÁ DIÉTA. Rady na stravovanie a zdravú diétu.

20.01.2011, 03:12 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1913

Zdravie si podlomíte aj 13-dňovou diétou! Zásady 13-dňovej diéty. Jednoduchá a jednotvárna 13dňová diéta. Drastická diéta. Po ukončení 13dňovej diéty s návratom k starým stravovacím návykom prichádzajú späť aj kilá - slávny jo-jo efekt. 13dňová diéta je chudobná na bielkoviny, vitamíny, minerálie a celulózu. 13dňová diéta je bezzvyšková a môže vyvolať zápchu.

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY - 2. ATKINSONOVÁ DIÉTA.

18.01.2011, 06:27 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1607

ATKINSONOVA DIÉTA - nízkosacharidová diéta, pri ktorej nerátate žiadne kalórie. ATKINSONOVA DIÉTA - Čo môžete jesť. ATKINSONOVA DIÉTA - Ako postupovať pri tejto diéte. Čo máte povolené a čo zakázané konzumovať. Pravidlá atkinsonovej diéty. Je Atkinsonova diéta vhodná na chudnutie ? Atkinsonova diéta patrí k najdrastickejším a možno aj k najnebezpečnejším.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

NEVHODNÉ DIÉTY – 1. Vystríhajte sa DRASTICKÉHO CHUDNUTIA.

17.01.2011, 06:07 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1332

Pri výraznom znížení množstva skonzumovaného jedla, telo spomaľuje metabolizmus, lebo odrazu jej dostáva menej a dôjde k celkovému spomaleniu jednotlivých systémov ľudského organizmu. Telo trpí nedostatkom energie. Pri drastickom znížení množstva jedla, teda aj mikroživín, je po určitom čase pre telo potreba mikroživín tak naliehavá, že to ďalej nezvládnete a diétu vzdáte. Ak sa vám aj podarilo nejaké kilá zhodiť, nemáte vôľu si zníženú hmotnosť udržať a stratené kilogramy sa veľmi rýchle vrátia.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

CHUDNUTIE - Rada DESIATA. Rady a tipy na ZMENU STRAVOVANIA.

16.01.2011, 05:40 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3280

1. Nejedzte jedlá bez chuti.
2. Ak pripravujete zeleninu, uvarte ju na pare alebo ju miesto obvyklého varenia krátko poduste.
3. Konzumujte zeleninové šaláty.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

CHUDNUTIE – Rada DEVIATA. Konzumujte dostatok VLÁKNINY.

12.01.2011, 19:31 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2085

Držíte už dlhšie diétu, obmedzili ste prísun potravín a trpíte zápchou? Určite ste už vyskúšali preháňadlá či iné prostriedky na odstránenie týchto problémov. Nebolo to však nič platné a Vaše problémy stále pretrvávajú? Kedy je potrebné vykonať vnútornú očistu? Najskôr vykonáme očistu hrubého čreva vlákninou. Kvalita stolice hovorí o kvalite zdravia človeka. Vláknina vykonáva očistu organizmu, je nositeľom živín v potrave, spomaľuje ich prechod z tráviaceho traktu do krvi, priaznivo ovplyvňuje tráviace procesy, peristaltiku čriev a samotné vyprázdňovanie.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

 

 

Celý článok...

CHUDNUTIE - Rada ÔSMA. Konzumujte SPRÁVNE JEDLÁ.

10.01.2011, 05:25 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1913

Keď chcete schudnúť, určite musíte prehodnotiť svoje stravovacie návyky a samozrejme zistiť čo jete a čo by ste mali jesť. Čo je pri chudnutí dôležitejšie ako poznať energetickú hodnotu stravy? Hlad je nepriateľ chudnutia. Prečo je jedenie v noci nebezpečné? Vinná za nadváhu nie je žiadna potravina ale ľudská nevedomosť. Čo teda musíme vedieť o sacharidoch, aby sme zastavili priberanie a chudli? Glykemický index.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

CHUDNUTIE – Rada SIEDMA. Urobte si DETOXIKÁCIU - očistu tela.

09.01.2011, 06:30 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2349

Keď chcete schudnúť, určite musíte okrem iného vykonať aj očistu svojho organizmu - detoxikáciu. Označujeme ním očistenie organizmu zvnútra, teda odstraňovanie toxických látok z tela. Odpad v tele vzniká nielen z rozpadu buniek, ale aj z toho, čo jeme. Detoxikáciu je možné vykonávať u každého človeka bez obmedzenia veku a pohlavia a nemá žiadne škodlivé účinky. Pri detoxikácii dochádza k uvoľňovaniu toxických látok z tela, k rozpúšťaniu rôznych ložísk a k uvoľňovaniu hlienov. Podmienkou dobrej detoxikácie je dobré vylučovanie odpadových látok a samozrejme správny pitný režim,

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

Celý článok...

CHUDNUTIE - Rada ŠIESTA. JEDÁLNE LÍSTKY - pomôcka pri chudnutí.

08.01.2011, 10:54 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1844

Na raňajky nejedzte vysoko kalorické jedlá. Jednoduché a výživné raňajky sú vhodným štartom do dňa bez hladu a prejedania. Recepty na raňajky. Raňajky nie sú len zelenina a ovocie (vitamíny, minerály, vláknina) ale musia obsahovať aj ďalšie zložky živín v požadovanom množstve (bielkoviny, sacharidy, tuky). Keď chcete schudnúť musíte obedovať! Čo sa stane pri vynechaní obedu. Obed nenahradí raňajky. Aký obed zrýchli spaľovanie tukov. Recepty na obed. Obed by mal byť nielen chutný, ale aj vyvážený, sýty a dostatočne ľahký na to, aby vaše telo nezaťažil trávením na celé dlhé hodiny. Trojchodový obed nie je náhradou za raňajky. Prečo musíte obedovať. Je dobré dopriať si nielen desiatu, ale aj olovrant. Ako by ste sa mali stravovať v priebehu dňa?

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

Celý článok...

CHUDNUTIE - Rada PIATA. Venujte sa POHYBU, CVIČENIU.

07.01.2011, 06:57 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1457

Príčinou nadváhy je nevhodná energetická bilancia, teda nepomer medzi príjmom a výdajom energie, a preto sa tak veľmi zdôrazňuje význam pohybu. Zvýšený pohyb je priamočiara cesta (okrem dodržiavania zásad zdravej výživy) na zlepšenie veľmi nepriaznivého zdravotného stavu a odstránenie nadváhy. Jedným z hlavných faktorov správneho životného štýlu je práve potreba každodenného pohybu, akejkoľvek formy fyzickej aktivity, či rekreačného športovania. ČO NÁM DÁVA POHYB A TELESNÁ AKTIVITA?

 

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

 

Celý článok...

CHUDNUTIE - Rada ŠTVRTÁ. Zmeňte svoj METABOLIZMUS.

06.01.2011, 06:00 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1817

Keď chcete úspešne schudnúť, musíte sa začať zaujímať o svoj metabolizmus. Čo je to vlastne metabolizmus. Metabolizmus je vlastne proces rozkladu komplexných molekúl a následné získavanie energie z nich. Dôležitým pojmom je bazálny metabolizmus. Bazálny metabolizmus je vlastne množstvo energie, ktoré potrebuje ľudský organizmus na prežitie - na pokrytie svojich základných funkcií a procesov. Podľa bazálneho metabolizmu sa stanovuje Váš optimálny denný energetický príjem tak, aby nevznikol energeticky prebytok, resp. ani energetický nedostatok. Pri stanovení bazálneho metabolizmu jednotlivca sa musí brať do úvahy viacero faktorov.

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

Celý článok...

CHUDNUTIE - Rada TRETIA. Ako sa STRAVOVAŤ. RAŇAJKY, OBED, VEČERA.

05.01.2011, 05:17 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2177

Ako sa STRAVOVAŤ počas dňa, aby ste NEPRIBRALI? Keď chcete schudnúť a neskôr si udržať optimálnu váhu a postavu, mali by ste sa naučiť stravovať podľa zásad racionálnej výživy. Mali by ste si osvojiť a dodržiavať správne zloženie stravy a vhodné rozloženie konzumácie jedál v priebehu dňa. Ideálne je dostať do seba päť menších jedál denne – celozrnné raňajky, ovocnú či jogurtovú desiatu, výdatný ale zdravý obed, ovocný olovrant a ľahkú zdravú večeru.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

CHUDNUTIE - Rada DRUHÁ. Zmeňte STRAVOVANIE, konzumujte DOSTATOK ŽIVÍN.

03.01.2011, 06:05 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1469

Chudnutie nie je zostavenie jedálneho lístka, pomocou ktorého sa budete určité obdobie otrocky stravovať. Dôležité je správne pochopenie stravovania, ktoré hrá jednu z najvýznamnejších úloh v úspechu či neúspechu starostlivosti človeka o vlastnú postavu. Hlad je potreba výživy a energie, ktoré si telo pýta. K tomu, aby organizmus zásobil svojich mnoho miliárd buniek energiou a stavebnými látkami, potrebuje takmer 50 rôznych živín.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

 

Celý článok...

CHUDNUTIE – Rada PRVÁ. Naučte sa piť dostatok TEKUTÍN.

02.01.2011, 06:36 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2095

Hlavne pri chudnutí má pitie dostatku tekutín svoj dôvod. Bohužiaľ mnohí si nesprávne myslia, že keď chudnú, tak nemôžu ani piť, pretože aj voda niečo váži. To áno, ale to predsa nie je váha tuku a sadla. Naopak, ak chcete úspešne schudnúť, je potrebné vypiť denne asi 3 litre tekutín, najlepšie čistej vody. Niekedy sa možno pristihnete, že ste sa ničoho nenapili aj niekoľko hodín. A to je veľmi zle. Látková premena funguje pomocou vody.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

 

Celý článok...

CHUDNUTIE v Novom roku - nezačnite ho bezhlavo drastickou diétou. Rady na stravovanie a chudnutie.

01.01.2011, 09:09 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1550

Opäť sa začal nový rok a mnohých už po rannom prebudení a pohľade do zrkaldla začína ťažiť myšlienka na krajšiu postavu. Sviatočný týždeň sa pomstil dvoma - troma kilogramami ovísajúcich tukových zásob. Nesmiete sa dopustiť základných chýb, ktoré Vás už po krátkom čase odradia od primárneho cieľa – bezpečne a natrvalo odstrániť svoju nadváhu, zmeniť svoj metabolizmus, stravovanie a životosprávu. Ako schudnúť v novom roku. Účinná diéta v novom roku. Ako sa stravovať a schudnúť v novom roku. Zásady chudnutia v novom roku.

 

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

 

Celý článok...

Ako bez úhony prežiť SILVESTROVSKÝ VEČIEROK.

31.12.2010, 06:31 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1454

Prostredie silvestrovských večierkov a všeobecne osláv je pre náš racionálny jedálniček nesmierne nebezpečné. Voňavé a rafinované jedlá a nápoje, netradičné dobroty a koktaily intenzívne pôsobia na naše zmysly a lákajú z každej strany. Otázky či odolať alebo, neodolať, podľahnúť a dopriať si alebo konať racionálne nám zamestnávajú myseľ. Ponúkame Vám zopár rád, ako predísť rôznym nástrahám počas silvestrovskej noci.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

Zmeňte svoju POSTAVU – menej podkožných TUKOV, viacej SVALSTVA.

30.12.2010, 06:44 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2448

Stravujem sa ako pred 10-imi rokmi a priberám. Je to naozaj tak, s pribúdajúcimi rokmi znižuje telo spotrebu energie a tak naberáme kilá i napriek tomu že nezačneme viac jesť. Ak sa chcete zbaviť nadváhy v čo najkratšom možnom čase a natrvalo, potom musíte súčasne budovať svaly a spaľovať podkožný tuk. Pri klasických diétach tak, že začneme jesť menej, oslabíme organizmus o správny prísun bielkovín - proteínov. Tie sú ale práve pri chudnutí nevyhnutné, čo si málokto uvedomuje. Ku spaľovaniu kalórií dochádza totiž vo svaloch a tie ku svojej činnosti potrebujú práve proteín.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

NULOVÁ DIÉTA - nikdy ňou nezačínajte chudnutie po sviatkoch!!!

28.12.2010, 06:13 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1319

Snaha odstrániť sviatočné kilečká je u väčšiny spojená s rozhodnutím rýchlo schudnúť, pokiaľ možno za pár dní. A na scénu nastupuje jednoduché riešenie : drastická redukčná diéta - hladovka - NULOVÁ DIÉTA. Jednou z nebezpečných diét je aj NULOVÁ DIÉTA. Ide vlastne o hladovku, pri ktorej sa nalievate vodou. Úlohou hladovania by malo byť mobilizovanie a využitie vlastných zásob energie. V skutočnosti organizmus začne energiou šetriť, zníži jej výdaj, a okrem odbúravania tukových zásob organizmus likviduje aj sám seba.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

VLČÍ HLAD – neprijateľný dôsledok zlej diéty.

27.12.2010, 06:31 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1833

Nesmiete začať chudnúť 4 kg za týždeň. Dôsledok takéhoto chudnutia je neustále sa opakujúci vlčí hlad, že by ste pojedli aj „klince“. No a ak máte poruke chladničku, zrazu je po diéte. V prípade, že vás obrovský hlad prepadáva často a pravidelne, mali by ste sa zaujímať nad jeho príčinami. Najčastejšie je za tým jeden z nasledujúcich dôvodov.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

CHUDNUTIE začína v hlave – vystríhajte sa nezmyslov.

26.12.2010, 09:28 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2114

Mnohí ľudia s nadváhou, ktorí začínajú s diétou a chcú vážne schudnúť, sa snažia urobiť čokoľvek len aby rýchlo schudli. Prvým krokom k zmysluplnému chudnutiu, ktoré sa nekončí už po týždni a natrvalo Vám prinesie vysnívanú postavu je začať chudnúť už v hlave. Nesmiete sa dopustiť základných chýb, ktoré Vás už po krátkom čase odradia od primárneho cieľa – bezpečne a natrvalo odstrániť svoju nadváhu, zmeniť svoj metabolizmus, stravovanie a životosprávu. Akých základných chýb sa dopúšťate a musíte sa ich vystríhať?

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako natrvalo SCHUDNÚŤ po VIANOČNÝCH SVIATKOCH.

25.12.2010, 06:45 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2148

Končia sa Vianočné sviatky a aj Vy máte niekoľko kilogramov naviac, vadí Vám zaobľujúci sa brušný sval, či ovísajúce podkožné tukové zásoby? Opäť ste zaplatili daň za sviatočné hodovanie a chcete získať peknú postavu? Bohužiaľ, recept na zázračné chudnutie nemáme, ani zázračnú tabletku po ktorej by ste v priebehu týždňa schudli, tobôž nie „Arabelin prsteň“, pomocou ktorého by ste svoju postavu zmenili v okamihu, aj keď budete jesť dosýta a ležať celý deň v pohodlí domova. Máme však dobrú správu, pri dodržaní zdravých stravovacích zásad to určite pôjde. Uvedomte si, že diéta nesmie byť hladovkou a trápením.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

 

Celý článok...

CUKOR, SACHARIDY, KALÓRIE – ovplyvnia vaše CHUDNUTIE. Rady na stravovanie ako schudnúť

23.12.2010, 07:30 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1320

Energetickú hodnotu prijatej stravy ovplyvňujú hlavne sacharidy. V každom prípade Vám odporúčam pristupovať k tejto zložke stravy s istou opatrnosťou. Sacharidy, či už si dáte jednoduchý cukor do kávy, alebo odporúčané celozrnné pečivo, vždy sa rozkladajú v tele na glukózu. Vaše telo potrebuje glukózu ako energetický zdroj, teda vstupom glukózy do energetických metabolických pochodov v tele sa uvoľňuje energia.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

Zopár rád ako SCHUDNÚŤ a NEPRIBRAŤ. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

22.12.2010, 06:43 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1974

Jednou zo základných chýb pri chudnutí, ktorej sa dopúšťame, je až príliš drastická a nevyvážená diéta. Pokiaľ však bol človek zvyknutý na svoj denný príjem potravy a dôjde k drastickému zníženiu energie, znamená to stres pre organizmus. Nadváha je vo veľkej miere spôsobená osvojením si zlých stravovacích návykov. Ponúkame Vám zopár rád, ktoré Vám pomôžu pri udržiavaní optimálnej váhy:

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako sa stravovať - RAŇAJKY, OBED, VEČERA. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

20.12.2010, 06:52 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2839

Spôsob, ako sa stravujeme, do veľkej miery ovplyvňuje to, ako sa cítime, akú máme postavu. Medzi hlavné nedostatky nášho stravovania patrí vysoký príjem tukov, najmä živočíšnych. Mnohí ľudia nedodržiavajú pravidelnosť v stravovaní, častým nedostatkom je najmä vynechávanie raňajok. Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z bielkovín. Aké sú najčastejšie príčiny nesprávneho stravovania? Vitamíny sa podieľajú na metabolizme bielkovín, tukov a cukrov. Rastlinné sacharidy cukry , čo spôsobuje nedostatok a prebytok sacharidov cukrov, denná potreba sacharidov cukrov pre chudnúceho človeka. Pri chudnutí je nutné obmedziť spotrebu sacharidov cukrov.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Vianočné sviatky bez priberania !

18.12.2010, 06:20 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2288

Pred blížiacimi sa sviatkami a oslavami, obdobím „prejedania sa“, vám ponúkame zopár rád, ako toto obdobie prežiť bez zbytočných kíl naviac, ktoré potom budete musieť prácne zhadzovať. Aj počas sviatkov si možno zvoliť zdravšiu a energeticky menej výdatnú stravu. Vo väčšine slovenských rodín je však hlavným slávnostným chodom vyprážaný rezeň a údeniny s majonézovým šalátom. Namiesto nezdravého vyprážania na prepálenom oleji si môžete mäso pripraviť rôznymi inými a najmä zdravšími spôsobmi - môžete ho grilovať, piecť, dusiť, variť a na dochutenie pridať bylinky.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Úsporný METABOLIZMUS - nepriateľ peknej POSTAVY. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

14.12.2010, 13:03 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1348

Ako si zrýchliť metabolizmus. Ako zlepšiť spaľovanie kalórií, tukov, cukrov. Obmedzenie jedla a drastické diétovanie zhoršuje – zúsporňuje metabolizmus. Metabolický syndróm – čo Vám spôsobí. Ako si zlepšiť metabolizmus. Nedostatok živín v strave zhoršuje metabolizmus Ako sa stravovať a zrýchliť svoj metabolizmus.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako sa stravovať, ako cvičiť keď chcete schudnúť. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

13.12.2010, 06:25 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1365

Keď chcete schudnúť, musíte si uvedomiť viacero skutočností. Prvou je, že chudnutie nie je jednorázová akcia, ale dlhodobý postup obsahujúci :
* · Zmenu stravovania a pitného režimu,
* · Zmenu metabolizmu a stavu Vášho organizmu,
* · Zmenu životosprávy,
* · Zmenu Vášho postoja k vykonávaniu fyzických aktivít – pohyb,
* · Zmenu Vašej informovanosti o stravovaní.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

ŠPORT a POHYB vám pomôžu SCHUDNÚŤ i zmeniť METABOLIZMUS.

12.12.2010, 09:22 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1286

Pohybom upevňujete svoj zámer schudnúť. Bez športu – pohybu sa chudnúť dá, ale dochádza aj ku stratám svaloviny. Úbytok hmotnosti pri obmedzujúcich diétach a bez športu teda nie je len úbytkom tuku. Odhaduje sa, že pri takomto chudnutí bez cvičenia stráca človek asi 75% tuku a zvyšných 25% hmotnosti sú práve svaly. Pri chudnutí so športom a pri správnom vyživení organizmu a stravovaní nedochádza k strate svaloviny.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Aké TEKUTINY a koľko ich piť pri CHUDNUTÍ

11.12.2010, 06:52 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2651

Mnohí z nás sa pri chudnutí dopúšťajú základnej chyby – nedodržujú pitný režim. Myslia si, že keď chudnú, tak nesmú ani piť, pretože aj voda niečo váži. Naopak, ak chcete úspešne chudnúť, je potrebné vypiť denne asi 2 až 3 litre tekutín, najlepšie čistej vody. Aké tekutiny zaradiť do svojho pitného režimu. Koľko tekutín vypiť v priebehu dňa. Pite vodu a začnete chudnúť. Obličky a pitný režim.

TU kliknite na zobrazenie celého článku
 

 

Celý článok...

DELENÁ STRAVA - ako schudnúť, JEDÁLNY LÍSTOK.

09.12.2010, 06:45 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3355

Delená strava DELENÁ STRAVA jej zásady. Delená strava metabolizmus. Delená strava chudnutie. Delená strava sacharidy. DELENÁ STRAVA prečo áno i nie. Delená strava – princípy. Delená strava jedálny lístok. Delená strava recepty. DELENÁ STRAVA a schudnutie. Delená strava tabuľka.

Na zobrazenie celého článku kliknite TU

Celý článok...

JEDÁLNY LÍSTOK - pomôcka na CHUDNUTIE. Rady na stravovanie a účinnú diétu.

07.12.2010, 06:42 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1437

Jedálny lístok je zostavený ako príklad na zdravé stravovanie. Pomôže Vám udržať si váhu resp. aj schudnúť pri dodržiavaní vhodných stravovacích zásad a pitného režimu. Denne je potrebné vypiť 3 až 4 dcl tekutín na 10 kg svojej váhy. Jedálny lístok nie je univerzálnym návodom na chudnutie a stravovanie. Množstvo kalórií a teda aj jedla, ktoré skonzumujete za 1 deň závisí od vášho stravovacieho režimu (udržanie váhy, chudnutie), pohlavia, veku výšky a váhy a stavu vášho organizmu. V prípade, že máte nevhodný metabolizmus (úsporný, keď si telo pravidelne ukladá časť kalórií skonzumovanej stravy), je potrebné ho doslova dovyživiť - zrekonštruovať váš organizmus a takto dostať metabolizmus do normálu.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

Vplyv opakovaných DIÉT na POSTAVU. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

06.12.2010, 16:07 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1333

Pri redukčných diétach, kedy znížite prísun jedla, znížite prívod kalórií, dochádza však aj k zníženiu prívodu mikroživín - vzniká porucha rovnováhy v tele. Objavuje sa podráždenosť, nesústredenosť, bolesti hlavy a celková únava. Jednoducho na človeku vidieť, že drží diétu. Pri znížení množstva jedla, telo spomaľuje metabolizmus, lebo odrazu dostáva menej a dôjde k celkovému spomaleniu jednotlivých systémov. Telo trpí nedostatkom energie. Potrebujete riadnu dávku pevnej vôle, aby ste redukčnú diétu dodržali.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

 

 

Celý článok...

TABLETKY na CHUDNUTIE - zradný pomocník. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

05.12.2010, 11:53 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1749

Tabletky na chudnutie sa líšia z hľadiska prístupnosti, a aj princípu, na akom fungujú. tabletky na chudnutie zdravie, tabletky na chudnutie metabolizmus, tabletky na chudnutie chuť jedlo, tabletky na chudnutie užívať, tabletky na chudnutie nadváha Niektoré tabletky na chudnutie potláčajú chuť do jedla, iné garantujú rýchlejšie štiepenie tukov, ďalšie zas zrýchlenie metabolizmu.

Tu kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

Pri CHUDNUTÍ a zlepšení svalstva Vám pomôže SÓJA. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

04.12.2010, 06:16 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1398

Sójové bielkoviny sú porovnateľné, pokiaľ ide o ich výživnú hodnotu, s bielkovinami v mäse, a to až do tej miery, že ich môžu úplne nahradiť. Sója predstavuje vysoko výživnú a komplexnú potravinu. Prečo je sója vhodná na stravovanie pri chudnutí? Sója je účinnou prevenciou proti osteoporóze.Sója obsahuje najviac bielkovín zo všetkých plodín existujúcich na svete.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

 

Celý článok...

ZAJEDANIE STRESU, PRACOVNÁ PREŤAŽENOSŤ a ďalšie prekážky pri získavaní PEKNEJ POSTAVY.

02.12.2010, 06:23 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1819

jedným z veľkých problémov úspešného chudnutia je nočné vyjedanie chladničky. Pravidelná strava je liekom. ak má človek veľa práce a povinností, menej myslí na jedlo. Horšie sú opačné prípady, že večer v rámci zaslúženého oddychu sa človek vrhne na jedlo, zje všetko čo vidí. Nejeden z nás rieši stresové situácie kalorickým jedlom.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Účinné CHUDNUTIE má svoje pravidlá .

01.12.2010, 05:06 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1982

Keď chcete schudnúť nemusíte cvičiť - pomalšie spaľovanie podkožných tukových zásob. Keď chcete schudnúť musíte sa vyhnúť jojo efektu - nezabudnite na to. Pri chudnutí nemôžete jesť sladkosti - chyba. Keď chcete schudnúť nemôžete večerať - veľká chyba. Keď chcete schudnúť nemôžete jesť zavárané ovocie - pozor na presladené kalorické zaváraniny. Keď chcete schudnúť musíte pravidelne jesť polystyrénové chlebíky - chyba.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

PRINCÍPY DELENEJ STRAVY. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

29.11.2010, 05:24 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2346

Delená strava ako si zostaviť jedálny lístok. Delená strava raňajky. Delená strava obed. Delená strava večera. DELENÁ STRAVA ako schudnúť. Delená strava – princípy. Delená strava jedálny lístok. Delená strava recepty. Delená strava skupiny potravín. Delená strava kalórie. Delená strava metabolizmus. Delená strava chudnutie.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

VITAMÍNY = ZDRAVIE a POHODA. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

27.11.2010, 06:05 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1473

Postavenie vitamínov pri chudnutí. Vitamíny spolu s bielkovinami, tukmi a sacharidmi patria k základným zložkám ľudskej potravy. Pri nedostatku vitamínov dochádza k zníženiu bazálneho metabolizmu. Vitamíny zvyšujú odolnosť organizmu pred chorobami, podporujú duševnú a fyzickú aktivitu. Pri nedostatku vitamínov sa môžu objavovať poruchy funkcií organizmu. Príznaky pri nedostatku a prebytku vitamínov.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

 

Celý článok...

Ani v zime nezabudnite na OVOCIE, pomôže Vám CHUDNÚŤ. Rady na stravovanie a odstránenie nadváhy.

25.11.2010, 05:15 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2963

Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z ovocia, Ovocie je potrebné pre výživu buniek svalstva, vo všetkých biologických procesoch tela. Vitamíny z ovocia sa podieľajú na metabolizme bielkovín, tukov a cukrov. Ovocie obsahuje množstvo vlákniny a pomáha pri chudnutí. Citrusové plody z ovocia najviac zlepšujú metabolizmus. Čo spôsobuje nedostatok a prebytok ovocia, denná potreba ovocia - vitamínov pre chudnúceho človeka. Konzumujte dostatok ovocia na zlepšenie metabolizmu.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

13 DŇOVÁ DIÉTA je nebezpečná pre Vaše zdravie. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

24.11.2010, 04:19 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1837

Zdravie si podlomíte aj 13-dňovou diétou! Zásady 13-dňovej diéty. Jednoduchá a jednotvárna 13dňová diéta. Drastická diéta. Po ukončení 13dňovej diéty s návratom k starým stravovacím návykom prichádzajú späť aj kilá - slávny jo-jo efekt. 13dňová diéta je bezzvyšková a môže vyvolať zápchu. Tukožrútska diéta. Rýchla diéta 13dňová diéta.

Tu kliknite na zobrazenie celého článku

 

Celý článok...

Chcete SCHUDNÚŤ? Nikdy neskúšajte NULOVÚ DIÉTU.

23.11.2010, 06:16 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1170

Zdravie si podlomíte aj NULOVOU diétou! Zásady NULOVEJ diéty. Jednoduchá a jednotvárna NULOVÁ diéta. Drastická diéta. NULOVÁ diéta je chudobná na bielkoviny, vitamíny, minerálie a celulózu. Tukožrútska diéta. Rýchla diéta NULOVÁ diéta - potraviny, ktoré sú vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie. Nedostatok živín v strave zhoršuje metabolizmus Ako sa stravovať a zrýchliť svoj metabolizmus. Úsporný metabolizmus súvisí s opakovaním drastických diét, hladovaním, nesprávnym stravovaním.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

 

Celý článok...

Ako SCHUDNÚŤ, akú DIÉTU si vybrať.

22.11.2010, 03:52 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1544

Jedným zo základných problémov ľudí s nadváhou je spomalený metabolizmus. Opakované drastické diéty radikálne spomaľujú metabolizmus chudnúceho. Diéta, pri ktorej sa chudne formou hladovania spravidla obsahuje málo živín. Denne spáli jeden kilogram svalovej hmoty 28 kalórií aj keď ste v kľude a nič nerobíte. Neviete si ustrážiť príjem kalórií ? Zdá sa vám, že ste zjedli málo a hmotnosť stále stúpa? Snažte sa dodržiavať nasledovné rady.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

 

 

Celý článok...

RYŽOVÁ DIÉTA neodstráni Vaše podkožné tuky. Rady na stravovanie a schudnutie.

21.11.2010, 09:47 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1352

Ryžová diéta je chudobná na živiny - bielkoviny, vitamíny, minerálie a celulózu. Drastická ryžová diéta. Ryžovú diétu neodporúčame ani ako doplnok chudnutia. Ryžová diéta a diéty, ktorým by ste sa mali určite vyhnúť. Po ukončení ryžovej diéty s návratom k starým stravovacím návykom prichádzajú späť aj kilá - slávny jo-jo efekt.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

CHRÁPANIE – nepriateľ pohody a psychickej vyrovnanosti.

21.11.2010, 05:18 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1311

CHRÁPANIE – nepriateľ pohody a psychickej vyrovnanosti. Chrápanie počas spánku spôsobuje anatomické usporiadanie horných dýchacích ciest. Vážnym dôvodom chrápania môžu byť aj rôzne mechanické prekážky v horných dýchacích cestách. Je chrápanie nebezpečné? Vyšetrenie chrápania. Ako zlepšiť svoj spánok. Čo robiť. Čomu sa vyhýbať.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

Neviete ako sa stravovať? JEDÁLNY LÍSTOK. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

20.11.2010, 03:37 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1570

Vynechávanie raňajok je jednou z príčin nadváhy Keď chcete schudnúť musíte raňajkovať. Čo sa stane pri vynechaní raňajok. Obed nenahradí raňajky. Ako oklamať hlad na raňajky? Ako by ste sa mali stravovať v priebehu dňa a na raňajky? Aké pečivo si dať na raňajky. Aké pečivo môžete konzumovať na obed? Ako oklamať hlad? Ako by ste sa mali stravovať v priebehu dňa? Akým jedlom zrýchliť spaľovanie tuku? Zopár vhodných receptov na obed.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

ATKINSONOVA DIÉTA - nízkosacharidová diéta. Rady na stravovanie a schudnutie.

19.11.2010, 04:52 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2133

ATKINSONOVA DIÉTA - nízkosacharidová diéta, pri ktorej nerátate žiadne kalórie. ATKINSONOVA DIÉTA - Čo môžete jesť. ATKINSONOVA DIÉTA - Ako postupovať pri tejto diéte. Čo máte povolené a čo zakázané konzumovať. Pravidlá atkinsonovej diéty. Je Atkinsonova diéta vhodná na chudnutie ? Atkinsonova diéta patrí k najdrastickejším a možno aj k najnebezpečnejším. Atkinsonova diéta - Organizmus najskôr stráca vodu, nie tuk, je potlačená chuť do jedla.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

 

 

Celý článok...

BIELKOVINY sú pri DIÉTE nenahraditeľné. Rady na stravovanie a účinnú diétu.

18.11.2010, 06:48 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1245

Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z bielkovín, Bielkoviny sú potrebné pre budovanie a opravu buniek svalstva, hrajú dôležitú úlohu vo všetkých biologických procesoch tela. Postavenie bielkovín pri chudnutí. Prebytok bielkovín môže byť uložený ako tuk. Bielkoviny majú dlhodobú sýtiacu schopnosť a mali by tvoriť 25 až 30 percent celkového denného energetického príjmu. Pri nedostatku bielkovín dochádza k zníženiu bazálneho metabolizmu.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

Keď chcete zmeniť svoju POSTAVU spoznajte zásady zdravého CHUDNUTIA.

16.11.2010, 06:17 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1953

V prvom rade si musíte uvedomiť prečo vlastne práve Vy máte nadváhu. Nadváhu máte vtedy, keď máte na sebe viac tuku ako je potrebné a zdravé. Ako zistíte, že máte nadváhu? Hlavné príčiny vzniku nadváhy. Ak chcete, aby chudnutie bolo účinné dodržujte základné zásady. Musíte zmeniť svoj metabolizmus. Zdravé chudnutie by malo spĺňať nasledovné podmienky.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

 

Celý článok...

Pri CHUDNUTÍ nezabudnite na správnu bilanciu KALÓRIÍ a ŽIVÍN.

15.11.2010, 05:33 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1515

Živiny sú na energiu bohaté zlúčeniny, ktoré organizmus môže prijať a v látkovej premene ďalej premieňať. Prvým predpokladom na zavedenie správneho stravovania je vytvorenie rovnováhy medzi potrebou a jej krytím – tzv. bilancia výživy. Nezabudnite na kalórie. Živiny nie sú len nosičmi kalórií, ale plnia aj mnohé ďalšie úlohy. Úplne špecifické postavenie má tzv. tekutá výživa, ktorá pri správnej voľbe zaručuje rýchly prívod živín.

TU kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako ovplyvní OVOCNÁ DIÉTA Vašu NADVÁHU.

13.11.2010, 04:21 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 2013

Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z ovocia. Zdravie si podlomíte aj ovocnou diétou! Zásady ovocnej diéty. Ovocie je potrebné pre výživu buniek svalstva, vo všetkých biologických procesoch tela. V ktorých potravinách - ovocie sa nachádzajú vitamíny. Jednoduchá a jednotvárna ovocná diéta. Denná potreba ovocia. Ovocný pôst-detoxikácia pomáha pri mnohých ochoreniach.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

Pri chudnutí nezabudnite na očistu organizmu - ANTIOXIDANTY.

11.11.2010, 06:37 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1193

Organizmus potrebuje antioxidanty- viažu voľné radikály. Pri chudnutí je potrebná detoxikácia organizmu pomocou antioxidantov. Prečo musíme zaradiť do svojej stravy antioxidanty? Účinky antioxidantov na naše zdravie. Najznámejšie antioxidanty. V ktorých potravinách nájdete najviac antioxidantov?

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

 

Celý článok...

NULOVÁ DIÉTA - HLADOVKA - zabijak CHUDNUTIA ZDRAVIA. Rady na stravovanie a zdravú diétu.

10.11.2010, 06:41 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1257

NULOVÁ DIÉTA. Ide vlastne o hladovku, pri ktorej sa nalievate vodou. Úlohou hladovania by malo byť mobilizovanie a využitie vlastných zásob energie. V skutočnosti organizmus začne energiou šetriť, zníži jej výdaj, a okrem odbúravania tukových zásob organizmus likviduje aj sám seba.


TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Začínate CHUDNÚŤ - zmeňte svoje STRAVOVACIE NÁVYKY. Rady na stravovanie a Schudnutie.

09.11.2010, 05:58 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1509

Keď chcete schudnúť, určite musíte prehodnotiť svoje stravovacie návyky a samozrejme zistiť čo jete a čo by ste mali jesť. Ako začať, zmeniť svoju postavu, schudnúť? Potraviny vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie. Prebytok tukov v strave je uložený ako tuk. Medzi hlavné nedostatky nášho stravovania patrí vysoký príjem tukov, najmä živočíšnych. Existuje 13 základných typov vitamínov. Aj tuky sú potrebné pre organizmus, hrajú dôležitú úlohu v biologických procesoch tela. Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z bielkovín,

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

90 DŇOVÁ ROZLIŠOVACIA DIÉTA. Rady na stravovanie a ako schudnúť.

08.11.2010, 05:10 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1821

90 DŇOVÁ ROZLIŠOVACIA DIÉTA. Rady na stravovanie a ako schudnúť. 90 dňová diéta - princípy, 90 dňová diéta jej zásady. 90 diéta prečo áno i nie. 90 dňová diéta a schudnutie. 90 dňová diéta ako schudnúť.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

BANÁNY sú zdravé, pri diéte však nevhodné.

07.11.2010, 05:36 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 6479

Ovocie patrí medzi základné zložky zdravej a racionálne výživy. Ovocie je bohaté na sacharidy, vlákninu, draslík, vitamíny a zdravie chrániace fytochemikálie. Nie každé ovocie je na chudnutie. Ako je to s BANÁNMI? Medicínske využitie banánov. BANÁN je nevhodné ovocie na chudnutie. Obsahuje totiž veľa cukru. Je doslova energetickou bombou.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.
 

Celý článok...

NEJEDZTE JEDLO BEZ CHUTE, používajte vhodné koreniny.

06.11.2010, 03:34 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1397

KORENINY - prirodzené spaľovače tukov. Ako efektívne spaľovače sa najviac osvedčili čierne korenie, chilli papričky, kurkuma, ďumbier, koriander a kmín. Ale aj iné druhy sú zdraviu prospešné, stačí si vybrať, ktorá korenina vám najlepšie chutí. Popri zlepšení metabolizmu má prídavok korenia do stravy aj ďalšie, zdraviu prospešné účinky. Korenie v primeranom množstve jedlá vynikajúco dochutí a napomôže aj chudnutiu.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Čo jesť a čo nejesť keď chcete SCHUDNÚŤ, KALORICKÉ HODNOTY POTRAVÍN.

04.11.2010, 17:54 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3270

Keď chcete schudnúť, mali by ste sa pri výbere potravín a jedál riadiť aj ich kalorickou hodnotou. V každom prípade by ste mali svoju dennú energetickú bilanciu udržať na uzde. Nemali by ste skonzumovať viacej kalórií, ako dokáže Vaše telo v priebehu dňa použť pre svoje potreby. Aby ste to mali jednoduchšie, ponúkame Vám prehľad potravín, ktoré sú vhodné pri chudnutí a aj kalorickú hodnotu niektorých druhov potravín.

TU kliknite na zobrazenie celého článku

Celý článok...

TUKY – Váš nepriateľ CHUDNUTIA, DIÉTY.

03.11.2010, 03:33 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1062

Keď ste sa rozhodli schudnúť, musíte si uvedomiť, že tuk nie je to, čo spôsobuje nadváhu - za všetko môžu kalórie. Náš organizmus potrebuje aj správne tuky, ktoré sú dôležité pre funkciu každej bunky v našom tele. V zásade musíte rozlišovať nasýtený a nenasýtený tuk. Pri znižovaní váhy je nutné obmedziť konzumáciu nasýtených tukov a naopak dodať organizmu v dostatočnom množstve kvalitné nenasýtené tuky. Ktoré tuky sú zdravšie a prečo? Ako sa neprejete tukmi.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako začať CVIČIŤ a predísť SVALOVICI

02.11.2010, 05:25 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2272

Príčinou nadváhy väčšiny z nás je hlavne nepomer medzi príjmom a výdajom energie. Pohyb je jediná možná cesta (okrem dodržiavania zásad zdravej výživy) na zlepšenie veľmi nepriaznivého zdravotného stavu, okrem iného aj na odstránenie nadbytočných podkožných tukových zásob. Aké sú teda pozitívne vplyvy pohybu na život človeka? Prečo sa svalom prehnaná námaha často nepáči. Ako predísť svalovici. Ako si poradíte so svalovicou, čo pomáha.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

KRVNÝ TLAK ovplyvňuje Vaša životospráva, STRAVOVANIE.

01.11.2010, 08:24 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2138

Čo Vám pomôže znížiť krvný tlak? Horný a dolný krvný tlak. Pravidelné meranie krvného tlaku. Piť dostatok tekutín pri zlom krvnom tlaku. Základným opatrením proti vysokému krvnému tlaku je úprava našej životosprávy. Jesť pravidelne, vo viacerých menších dávkach denne. Brušný tuk je akousi továrňou chorôb, kde sa vyrába vysoký tlak. Nebezpečné fajčenie – krvný tlak. Kávou proti nízkemu tlaku? Viditeľné zlepšenie hodnôt sa dá dosiahnuť najmä znížením spotreby kuchynskej soli.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Začínate s DIÉTOU – rozmyslite si ako začnete.

31.10.2010, 06:15 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1702

Jednou zo základných chýb, ktorej sa dopúšťajú ľudia v snahe schudnúť väčšinou je, že si nasadia až príliš drastickú a nevyváženú diétu. K čomu vlastne dochádza pri neuváženej, nezdravej a drastickej diéte? Vaše telo si upraví metabolizmus, nastaví sa na uchovávanie tukov a začne spaľovať bielkoviny zo svalstva. Krátky prehľad diét.

 

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Bez pravidelnej STRAVY NESCHUDNETE - JEDÁLNY LÍSTOK.

30.10.2010, 04:57 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3787

Najdôležitejším predpokladom zdravého a efektívneho chudnutie je pravidelná a výživná strava. Začnite raňajkami, ktoré by ste mali mať do 2 hodín po prebudení, nasleduje dopoludňajšia desiata, obed, olovrant a večera, najneskôr 1,5 hodiny pred spaním. Večera by mala obsahovať bielkoviny s nízkym obsahom tuku alebo kombináciu zeleniny a bielkovín. JEDÁLNY LÍSTOK S ROZPISOM CELODENNEJ STRAVY NA TÝŽDEŇ.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Nechoďte spať HLADNÝ - PRIBERIETE. Rady na stravovanie a chudnutie.

29.10.2010, 07:15 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2233

Začínate chudnúť a rozmýšľate nad tým, ako na to? Aj Vy po celodennom hladovaní, či konzumácii množstva vysoko kalorických drobností dostávate večer vlčí hlad a zbodnete čo vidíte? Tak teda takto určite neschudnete! Ako večerať bez strachu z priberania?

TU kliknite na zobrazenie celého článku!

Celý článok...

CELULITÍDA – pomsta zlej životosprávy a TUKOV na Vašej POSTAVE.

28.10.2010, 05:30 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 2657

Vzťah celulitídy a nadváhy. Čo to vlastne celulitída je? Príčiny vzniku celulitídy. Ako neutralizovať celulitídu. Odstrániť celulitídu nie je možné, pretože ide o telesnú vadu, ktorú môžeme len zastaviť alebo výrazne zmierniť. Jediné riešenie je v zmene životného štýlu. Čo pomáha ? Pomáhajú aj tabletky. Nezabudnite správne sa stravovať a cvičiť.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

CHUDNUTIE súvisí s výživou organizmu, zmenou metabolizmu. Rady na stravovanie a Schudnutie.

27.10.2010, 05:31 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1133

Rozhodli ste sa natrvalo schudnúť a neviete ako na to? Nie je to jednoduché. Potrebujete zmeniť parametre svojho organizmu, dať mu to, čo mu bolo dlhodobo odopierané, a to je kompletné zloženie stravy so všetkými živinami. Takouto zmenou stravovania postupne zmeníte spomínané parametre Vášho organizmu, naučíte sa vhodne stravovať a dôležité je, že si postupne upravíte aj svoj metabolizmus. NAŠE KOMPLEXNÉ PROGRAMY NA TRVALÉ ODSTRÁNENIE VAŠEJ NADVÁHY sú založené na:

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

ZELENINA podporí Vaše zdravie i zlepší Vašu POSTAVU.

25.10.2010, 16:36 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1587

Zelenina obsahuje veľké množstvo výživných látok, vitamínov a minerálov a má malý obsah tzv. zlých - nasýtených tukov a cukrov. Vyhnite sa konzumácii zeleniny obsahujúcej veľa škrobu (zemiaky a repa). Doporučená denná dávka zeleniny je 3 až 5 porcií denne. Konzumácia zeleniny a ovocia preukázateľne znižuje riziko ochorení. Zeleninu nenahradzujte ovocím. Užitočné rady na prípravu zeleniny.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

OVOCIE – nevyhnutný zdroj výživy tela pri CHUDNUTÍ

25.10.2010, 05:41 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1402

Ovocie patrí medzi hlavné zložky zdravej a racionálne výživy. Ovocie je bohaté na sacharidy, vlákninu, draslík, vitamíny. Nielenže vás zásobí vitamínmi, ale ešte vás aj odbremení od prebytočnej nadváhy. Každý deň zjedzte päť kúskov ovocia. Nie každé ovocie je na chudnutie. Množstvo kalórií v 100 gramoch ovocia. Účinok ovocia na zdravie človeka.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.
 

Celý článok...

Čo by ste mali vedieť pred tým ako začnete CHUDNÚŤ.

24.10.2010, 06:30 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1112

 Mali by sme vedieť, ako sa správať ku svojmu telu. Mali by ste sa začať vzdelávať. A práve to, čo pijeme a čo jeme, určuje kvalitu nášho zdravia. Negatíva novodobého stravovania, ako napríklad :
• denne konzumujeme veľa cukru, až 70 kg na osobu v jednom roku,
• ročne skonzumujeme 12 krát viac solí, ako potrebujme,
• živočíšne tuky tvoria objemovo až 80% všetkých tukov z našej stravy,
• zjeme veľa živočíšnych bielkovín a zanedbávame príjem rastlinných bielkovín.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.
 

Celý článok...

METABOLICKÝ SYNDRÓM – nepriateľ Vášho ZDRAVIA

23.10.2010, 09:10 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1920

Metabolický syndróm (nazývaný aj syndróm X alebo syndróm inzulínovej rezistencie) môžete dostať vtedy, keď dosiahnete aspoň tri z nasledujúcich podmienok:
• Máte brušnú obezitu (obvod pásu: muži viac ako 102 cm, ženy viac ako 88 cm) a nevykonávate takmer žiadne pohybové aktivity,
• Máte vysokú hladinu triacylglycerolov - triglyceridov,
• Máte nízku hladinu dobrého - HDL cholesterolu (lipoproteín s vysokou hustotou), ktorý obsahuje málo tukov a veľa bielkovín a v krvi odstraňuje nadbytočný cholesterol,
• Máte vysoký krvný tlak a vysokú hladinu cukru v krvi,
• V moči máte bielkoviny v hodnotách viac ako 20 mg/mmol
Ako si môžete pomôcť.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Seriál na pokračovanie. CHUDNUTIE, HLAD, PREJEDANIE, JO-JO EFEKT.

22.10.2010, 04:51 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1167

Keď chcete schudnúť, musíte si uvedomiť, že chudnutie nie je jednorázová akcia, ale proces obsahujúci viacero zmien. Ako dosiahnuť a udržať si optimálnu hmotnosť ? Tragédia opakovaných diét a hladovania. Opakované diéty účinne spomaľujú metabolizmus. Tragický úsporný metabolizmus.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Vaše SCHUDNUTIE, STRAVOVANIE a CESTOVINY

21.10.2010, 06:42 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1285

Vaše SCHUDNUTIE, STRAVOVANIE a CESTOVINY. Rady na stravovanie a chudnutie. Cestoviny nie sú pri chudnutí zakázané. Cestoviny majú pri odstraňovaní nadváhy a získavaní vhodných stravovacích návykov v dôležité postavenie. Aké cestoviny –bezvaječné či viacvaječné. Príprava cestovín.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Začínam CHUDNÚŤ - ráno sa napijem vody a dám si výživné raňajky. Rady na stravovanie a účinnú diétu.

17.10.2010, 05:17 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2357

Začiatok dňa nekompromisne ovplyvní Váš fyzický i duševný stav v priebehu dňa. Ak začínate deň so sacharidmi - sladkosťami, dostávate sa do začarovaného kruhu, striedania pocitov hladu a prejedania. Priberáte. Nadmerné množstvo sacharidov spôsobuje, že organizmus nepretržite pracuje v preťažení. Aké teda môžu byť Vaše raňajky ?

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

DENNE len 5 gramov SOLI, nie viac. NESCHUDNETE.

15.10.2010, 06:32 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1187

Väčšina z nás ani len netuší, že denne skonzumujeme v strave a prisáľaním jedál až desaťnásobok odporúčaného množstva soli. Soľ v nadbytočnom množstve neprospieva zdraviu a sťažuje Vám Vašu snahu schudnúť. Najnebezpečnejšie pre nadváhu je kombinácia soľ + tuk. pár tipov, ako sa dá obmedziť soľ.


TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

VEČERA – na čo by ste nemali zabudnúť ak chcete SCHUDNÚŤ

14.10.2010, 04:59 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 5419

Aj Vy po celodennom hladovaní, či konzumácii množstva vysoko kalorických drobností dostávate večer vlčí hlad a zbodnete čo vidíte? Slabé večere sú navyše zradné v tom, že vedú k chúťkam na takzvané druhé večere. ponúkame Vám zopár rád na riešenie Vašich problémov. Ako večerať bez strachu z priberania? Čo jesť, aby sme z noci na ráno nepribrali?


TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Pri CHUDNUTÍ nehladujte, zmeňte svoje STRAVOVANIE.

13.10.2010, 06:43 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1354

Hlad je nepriateľ chudnutia . Aj silné predsavzatie schudnúť neraz stroskotá ak nastúpi pocit silného hladu. Ako sa stravovať, aby ste nestriedali hlad a prejedanie. Jedzte s chuťou. Dodržiavajte vhodný pitný režim. Pri chudnutí môžete konzumovať aj mäso – ale rozumne. Potraviny vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Aký by mal byť Váš OBED ak si chcete udržať alebo získať peknú POSTAVU?

12.10.2010, 06:19 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1320

Mal by byť chutný, výživný, výdatný a ľahký. Dôležité je začať deň zdravými raňajkami.Podľa zásad zdravého stravovania by obed mal byť pre každého povinnosťou a večera liečbou. Obedujte medzi pol dvanástou a pol druhou popoludní. Vtedy už Váš organizmus potrebuje doplniť zásoby energie a živín, aby v pohode a bez hladu zvládol zostávajúcu časť dňa. Nezabudnite na to! Aké by malo byť zloženie nášho obeda.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Nielen len Vaše zlé GÉNY – DEDIČNOSŤ sú vinné za NADVÁHU

11.10.2010, 06:31 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1098

Za svoj nadbytočný tuk si môžete väčšinou sami. U niektorých ide o genetické predispozície, s ktorými nemôže človek bojovať. Alebo to nie je pravda? Odborníci najnovšie tvrdia, že sa dá bojovať aj proti zlým génom. Ako si môžete pomôcť a zvíťaziť nad zlými génmi, schudnúť? Je obezita naozaj len v génoch? Čoho môžete zjesť naviac?

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.
 

Celý článok...

Ako sa stravovať pri dne, aká diéta je vhodná?

10.10.2010, 04:42 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 58488

Dna je nepríjemné ochorenie, ktoré vzniká poruchou látkovej výmeny kyseliny močovej. Kryštáliky tejto kyseliny sa ukladajú v kĺboch a obličkách a spôsobujú akútnu bolesť. Základom liečby pri dne je diéta. Čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť pri dne. Pri dne konzumovať môžete.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Zápcha spôsobuje problémy pri CHUDNUTÍ, neprežeňte to s LAXATÍVAMI.

09.10.2010, 05:16 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 2162

Hlavné faktory zodpovedné za vznik zápchy sú: nedostatok vlákniny v strave, príjem nízkeho množstva tekutín, málo telesnej aktivity, emočné napätie. Bohužiaľ mnohí z nás sa problém zápchy snažia riešiť zvýšenou a pravidelnou konzumáciou laxatív – preháňadiel. Ako pôsobia laxatíva na organizmus?

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.
 

Celý článok...

Cviky, ktoré zmenia problémové oblasti na výstavné partie

08.10.2010, 07:27 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2486

Chcete schudnúť cvičením, pohybom bez jojo efektu? Pri chudnutí si musíte definovať cieľ cvičenia. ak chcete vytvarovať svoje telo, používajte posilňovanie so záťažami. Mäkké ramená a beztvaré nohy potrebujú oživiť novými svalmi. Vynikajúcimi cvikmi, pri ktorých využívate odpor vlastného tela, sú drepy, výpady, kliky, zadné kliky medzi lavičkami, stúpanie cez dva schody. Tieto cviky sa hodia najmä v prípade, že nemáte prístup do posilovne alebo hodláte dosiahnuť výsledky tým najjednoduchším spôsobom. Ak vám tréner neurčí inak, tak robte 4 – 5 sérií po 15 – 20 opakovaniach a choďte za intenzitou.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.
 

Celý článok...

Je rozdielny prístup k CHUDNUTIU u mužov a u žien?

07.10.2010, 07:06 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1373

Aký je rozdiel a ako priberajú muži a ženy? Aký je rozdiel prístupu k chudnutiu medzi mužmi a ženami? Nepúšťajú sa ženy do diét a chudnutia rýchlejšie a neuváženejšie ako muži? Možno ženy častejšie zlyhávajú, muži sú možno k diétam menej ústretoví a dlhšie sa odhodlávajú?

 

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako SPAĽOVAŤ PODKOŽNÉ TUKY

05.10.2010, 05:55 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2478

Potraviny na chudnutie – tzv. spaľovače tukov sú také druhy potravín ako napríklad chudé mäso, ovocie a zelenina, ktoré podporujú vaše zdravie, prirodzeným spôsobom urýchľujú váš metabolizmus a pomáhajú pri chudnutí.Zostavili sme pre Vás zoznam vhodných tukožrúskych potravín a zopár praktických tipov, ako ich zaradiť do svojho jedálneho lístka. Podporujú spaľovanie tuku, brzdia pocity hladu, upravujú metabolizmus a majú očistný účinok. Spaľovače tukov.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako zvládnuť nebezpečné SLADKOSTI a SCHUDNÚŤ

04.10.2010, 05:38 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1233

Pri chudnutí každého najviac trápia jednoduché cukry. Označujú aj ako rýchle cukry. Kalorickú - energetickú hodnotu stravy chudnúceho ovplyvňujú hlavne sacharidy. Sladká chuť Vás láka jesť ich viac a častejšie. Výber niektorých základných potravín s obsahom sacharidov - cukrov. Náš jedálny lístok by mal pozostávať prevažne zo zložitých cukrov ktoré sú obsiahnuté v pšenici, ryži, zemiakoch, fazuli a iných potravinách obsahujúcich škrob.Chuť na sladké – ako zvládnuť tento problém.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

AKO BOJOVAŤ PROTI CHRÍPKE

03.10.2010, 08:46 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2200

Tak opäť je tu. Ako bojovať proti CHRÍPKE. Chrípka je infekčné ochorenie vyvolané vírusom. Klinicky prebieha ako akútne zápalové ochorenie horných dýchacích ciest. Jej nástup je obvykle náhly, z plného zdravia. Často začína zimnicou, bolesťami hlavy, teplota stúpa na 39 - 40 ºC. Je chrípka vážne ochorenie?Ako sa možno nakaziť?Ktoré skupiny obyvateľstva sú najrizikovejšie?Ako možno chrípku liečiť?Komplikácie chrípky. Ako sa chrániť pred chrípkou?Očkovanie proti chrípke

 

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

 

Celý článok...

THERMOJETICS - čaj na chudnutie

02.10.2010, 09:28 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2007

 • • Obsahuje výťažky zo zeleného čaju, ktoré sú bohaté na polyfenoly – živiny podporujúce celkový pocit optimálnej fyzickej i duševnej kondície
 • • Zabezpečuje prísun energie do organizmu
 • • Má silný detoxikačný a čistiaci účinok
 • • Kombinácia byliniek aktivuje metabolizmus tukov, čím dochádza k ich lepšiemu spaľovaniu v cievach a v podkoží, chudnete
 • • Aktívne sa podieľa na čistení obličiek a ciev v tele

Thermojetics čaj na chudnutie - hlavné účinky:

 • • Udržuje energetickú rovnováhu v tele, podporuje chudnutie
 • • Dodáva energiu a vitalitu
 • • Osviežujúci nápoj
 • • Pomáha znižovať vysoký cholesterol štiepi tuky (podkožné tuky aj v cievach) a premieňa ich na energiu
   

Viac o čaji - kliknite TU

Celý článok...

Pravidelným POHYBOM a CVIČENÍM dokážete SCHUDNÚŤ.

27.09.2010, 06:23 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1850

Chcete schudnúť cvičením, pohybom bez jojo efektu? Pri chudnutí si musíte definovať cieľ cvičenia. cvičenie, cviky Vám pomôžu pri chudnutí. pohyb schudnúť, cvičenie chudnutie, Množstvo kalórii spálených za hodinu pri rôznych pohybových činnostiach. Neviete ako začať cvičiť, keď chcete schudnúť rýchlo, zdravo, bez stresu, hladu a jojo efektu?

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Na VITAMÍNY nezabudnite ani v zime. Bez nich NESCHUDNETE zdravo.

26.09.2010, 05:57 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1274

Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z vitamínov, Vitamíny sú potrebné pre budovanie buniek svalstva, vo všetkých biologických procesoch tela. Ovocie je potrebné pre výživu buniek svalstva, vo všetkých biologických procesoch tela.Vitamíny zvyšujú odolnosť organizmu pred chorobami, podporujú duševnú a fyzickú aktivitu. Pri nedostatku vitamínov sa môžu objavovať poruchy funkcií organizmu. Príznaky pri nedostatku a prebytku vitamínov.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Kedy a hlavne ako začať CHUDNÚŤ ?

25.09.2010, 04:03 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1180

Kedy vlastne musíte začať chudnúť? V prvom rade si musíte uvedomiť prečo vlastne práve Vy máte nadváhu. Ako zistíte, že máte nadváhu? Hlavné príčiny vzniku nadváhy. Ako začať chudnúť . Najdôležitejším predpokladom zdravého a efektívneho chudnutie je pravidelná strava. Ako chudnúť zdravo?

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

ČAJ na CHUDNUTIE – každý deň aspoň 2 litre?

24.09.2010, 07:09 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1939

Ako fungujú čaje na chudnutie? Obsahujú kofeín a iné účinné látky, ktoré dokážu mierne povzbudiť organizmus. Avšak len čaj sám o sebe, za vás neschudne a nerozpustí tukové zásoby, ktoré ste si za dlhú dobu nazbierali. Ktoré čaje na chudnutie sa používajú.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Pite dostatok TEKUTÍN – zlepšíte svoje zdravie a schudnete

23.09.2010, 07:19 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1189

Ľudské telo pozostáva zo 70% z vody. Starší ľudia, ktorí celý život pili málo tekutín, môžu mať jej podiel v tele nižší ako 60%.Hlavne pri chudnutí má pitie tekutín svoj dôvod. Aké tekutiny sú vhodné v rámci pitného režimu. Tri litre tekutín denne zrýchli metabolizmus. Čo sa stane, keď nepijeme dostatok tekutín? Aké nápoje sú vhodné či nevhodné .

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

VLÁKNINA v potravinách – ideálny pomocník pri CHUDNUTÍ

20.09.2010, 06:23 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2443

Vláknina by mala byť súčasťou každej diéty. Vláknina viaže na seba vodu, čím v žalúdku zväčší svoj objem a do mozgu vyšle signál, že sme nasýtení. Denná dávka vlákniny by mala byť aspoň 20 až 30 gramov. Vlákninu nájdeme iba v potravinách rastlinného pôvodu, Obsah potravinovej vlákniny v ovocí, zelenine a orechoch.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Aj pitie KÁVY môže byť príčinou Vašej NADVÁHY

19.09.2010, 07:01 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 9390

Mnohí z nás si život bez kávy nevedia predstaviť. Jedna bežná porcia kávy obsahuje okolo 85 mg kofeínu. Táto látka sa však nachádza aj v čaji, kakau a v niektorých limonádach. V nejednom prípade pitie veľkého množstva presladenej kávy je jednou z príčin Vašej nadváhy. Teda piť či nepiť kávu pri chudnutí?

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Jednoduché cviky na zoštíhlenie pásu a bokov.

16.09.2010, 05:44 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 17929

Boky, brucho a zadok patria medzi najexponovanejšie oblasti ukladania prebytočných tukových buniek u žien. Existuje jednoduchý spôsob ako si pekne vytvarovať a vyformovať zadok, boky alebo brucho. Ponúkame Vám jeden spôsob, ktorý je zameraný na vyformovanie postavy pomocou nenáročných a jednoduchých cvičení, ktoré sa dajú cvičiť prakticky všade. Aby sa splnil účel cvičenia je samozrejme potrebné dodržiavať zásady zdravého stravovania.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

TUKY – ako si s nimi poradiť pri CHUDNUTÍ, výbere zdravej DIÉTY.

15.09.2010, 05:24 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1268

Tuky sú energeticky najbohatšie látky. Musíte rozlišovať nasýtený a nenasýtený tuk. Nasýtený (živočíšneho pôvodu) je pri izbovej teplote v tuhej forme, telo ho ľahko ukladá. Pokiaľ trpíte nadváhou, alebo len chcete svoju postavu vyformovať je pre vás podstatné obmedziť prísun sacharidov s vysokým glykemickým indexom. Znižovanie energetického príjmu v strave má vplyv aj na zníženú funkciu bazálneho metabolizmu. Ako sa neprejesť tukmi ? Ako narábať s tukmi?

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

JEDÁLNY LÍSTOK s OVOCÍM zlepší Váš METABOLIZMUS, ZDRAVIE, pomôže Vám SCHUDNÚŤ

13.09.2010, 07:02 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2358

Ovocie a chudnutie. Tieto pojmy sú nerozlučne spojené a keď chcete schudnúť musíte pravidelne konzumovať dostatok ovocia. Dôležitá informácia pre Vás : zlepšíte svoj metabolizmus .Ovocie patrí medzi hlavné zložky zdravej a racionálne stravy. JE SUŠENÉ OVOCIE ROVNOCENNÉ S ČERSTVÝM OVOCÍM? Nie každé ovocie je na chudnutie. Množstvo kalórií v 100 gramoch ovocia. Nasledujúce tipy vám pomôžu vylepšiť bilanciu konzumácie ovocia.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Je 90 DŇOVÁ ROZLIŠOVACIA DIÉTA správnym spôsobom na CHUDNUTIE?

12.09.2010, 06:45 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1990

90-dňová rozlišovacia diéta je postavená na niekoľkých základných pravidlách. Názov 90-dňová nemá táto diéta len tak náhodne. Musí sa držať 90 dní, teda tri mesiace. Diéta stojí na niekoľkých základných pilieroch, ktoré nesmiete porušiť. Celá diéta je postavená na opakovaní štyroch dní, pre ktoré sú presne určené potraviny. Každý 29. deň je vodný, počas neho sa pije len voda. PRINCÍPY 90 DŇOVEJ ROZLIŠOVACEJ DIÉTY

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako prestať FAJČIŤ a NEPRIBRAŤ. FAJČENIE, NADVÁHA a STRAVOVANIE.

11.09.2010, 07:31 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3519

Takmer všetci fajčiari majú obavy, že keď prestanú fajčiť, začnú priberať. Hneď ako prestanete fajčiť, znížte konzumáciu mastnej stravy. Fajčiari majú celkom iný vzťah k jedlu, a preto im v tele chýbajú často aj životne dôležité látky, napríklad vitamín B. Zistilo sa, že hlavným faktorom pri udržiavaní telesnej hmotnosti počas odvykania si od fajčenia je telesná - pohybová aktivita. U abstinujúcich fajčiarov sa telesný tuk niekedy ukladá v dôsledku spomalenia metabolizmu, nakoľko telo trpí na nedostatok nikotínu. Naše rady ako postupovať,aby ste nepribrali,  keď ste sa rozhodli prestať fajčiť.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

AKO ZABRÁNIŤ PRIBERANIU. Rady na stravovanie a chudnutie.

09.09.2010, 06:42 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2325

Jednou zo základných chýb, ktorej sa dopúšťame, je až príliš drastická a nevyvážená diéta. Nech sa rozhodneme pre akúkoľvek z väčšiny známych diét, dôjde ku strate telesnej hmotnosti. nadváha je vo veľkej miere spôsobená osvojením si zlých stravovacích návykov. Chyba diét je však často v tom, že v snahe zdravo jesť nútia chudnúcich siahnuť po drahých, alebo dokonca „ťažko“ dosiahnuteľných potravinách. Ponúkame Vám zopár rád, ktoré Vám pomôžu pri udržiavaní optimálnej váhy:

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako si poradiť so SACHARIDMI – CUKRAMI pri CHUDNUTÍ

07.09.2010, 07:15 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2519

Sacharidy - cukry sú v prírode najrozšírenejšou organickou látkou. Je potrebné si uvedomiť, že aj pri chudnutí by mali tvoriť podstatnú časť príjmu energie z Vašej stravy. rýchle sacharidy - cukry. pomalé sacharidy - cukry“. Energia sa z nich vstrebáva pomaly, majú nižší glykemický index. Pri chudnutí musíme pamätať na to, aby hladina inzulínu a krvného cukru boli stabilné. Dobré a zlé sacharidy. Trvalo zdvihnutá hladina inzulínu môže vyvolať veľmi nebezpečný metabolický syndróm.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Aká DIÉTA vám nepomôže SCHUDNÚŤ, ale zhorší vaše zdravie a metabolizmus.

06.09.2010, 07:12 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 1713

Držali ste už niekedy redukčnú diétu a všetko išlo nádherne? Schudli ste každý týždeň 2 až 3 kilá a potom to už nešlo? Zhodené kilá sa Vám začali naspäť a rýchlo nabaľovať na Vaše telo? K čomu vlastne dochádza pri neuváženej, nezdravej a drastickej diéte? Vaše telo si upraví metabolizmus, nastaví sa na uchovávanie tukov a začne spaľovať bielkoviny zo svalstva. Jednou zo základných chýb, ktorej sa dopúšťame, je až príliš drastická a nevyvážená diéta. Ktoré diéty sú nevhodné, nezdravé a končia sa jo – jo efektom?

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Očistná ovocná diéta – schudnete a prečistíte svoj organizmus

05.09.2010, 11:21 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 5928

Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z ovocia. Zdravie si podlomíte aj ovocnou diétou! Zásady ovocnej diéty. Ovocie je potrebné pre výživu buniek svalstva, vo všetkých biologických procesoch tela. V ktorých potravinách - ovocie sa nachádzajú vitamíny. Jablková kúra. Jednoduchá a jednotvárna ovocná diéta. Denná potreba ovocia. Ovocný pôst-detoxikácia pomáha pri mnohých ochoreniach.Ako postupovať po ovocnej diéte a schudnutí. Ovocná diéta je chudobná na bielkoviny, vitamíny, minerálie a celulózu.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

NESPRÁVNE STRAVOVANIE a ŽIVOTOSPRÁVA - príčina NADVÁHY.

05.09.2010, 06:02 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3262

Spôsob, ako sa stravujeme, do veľkej miery ovplyvňuje to, ako sa cítime, akú máme postavu. Problémy spôsobuje už obyčajné prejedenie sa, po ktorom sa cítime zle, trápia nás tráviace ťažkosti. Medzi hlavné nedostatky nášho stravovania patrí vysoký príjem tukov, najmä živočíšnych. Čo spôsobuje prebytok vitamínov. Prebytok sacharidov cukrov v strave je uložený ako tuk. Sacharidy cukry by mali tvoriť len minimum celkového denného energetického príjmu. Rastlinné sacharidy cukry , čo spôsobuje nedostatok a prebytok sacharidov cukrov, denná potreba sacharidov cukrov pre chudnúceho človeka. Existuje 13 základných typov vitamínov. Aj tuky sú potrebné pre organizmus, hrajú dôležitú úlohu v biologických procesoch tela. Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z bielkovín,

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Keď chcete RÝCHLO, pravidelne a NATRVALO SCHUDNÚŤ, vyberte si zdravú a účinnú DIÉTU.

02.09.2010, 07:05 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2098

Uvediem Vám diéty, ktorým by ste sa mali určite vyhnúť. Zabudnite na zaručené recepty na chudnutie! Tu sú niektoré z nich. Aká je dobrá diéta? Jedlá a potraviny s ktorými neschudnete. Obmedzte tuky. Stratégia chudnutia. Bielkoviny. Bez pohybu sa spaľujú cukry, nie však tuky. Potraviny vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

JEDÁLNY LÍSTOK delená strava. RECEPTY JEDÁL delená strava. Rady na stravovanie a ako chudnúť

01.09.2010, 11:06 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 4672

JEDÁLNY LÍSTOK delená strava. RECEPTY JEDÁL delená strava. Rady na stravovanie a ako chudnúť. DELENÁ STRAVA JEDÁLNY LÍSTOK NA TÝŽDEŇ. JEDÁLNY LÍSTOK NA MESIAC. RECEPTY DELENÁ STRAVA. Pozitíva delenej stravy. Negatíva delenej stravy. Princípy delenej stravy.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

RAŇAJKY - čo raňajkovať, recepty na raňajky, jedálny lístok na raňajky. Rady na chudnutie

01.09.2010, 07:46 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 4288

Čo sa stane pri vynechaní raňajok. Obed nenahradí raňajky. Na raňajky nejedzte vysoko kalorické jedlá. Jednoduché a výživné raňajky sú vhodným štartom do dňa bez hladu a prejedania. Aké raňajky zrýchlia spaľovanie tukov. Recepty na raňajky. Aké pečivo môžete konzumovať na raňajky? Prečo musíte raňajkovať. Zloženie stravy na raňajky. Ako predísť hladu na obed - raňajkujte. Čo sa stane pri vynechaní raňajok. Obed nenahradí raňajky. Na raňajky nejedzte vysoko kalorické jedlá.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Je DELENÁ STRAVA pri chudnutí najvhodnejšia? JEDÁLNY LÍSTOK DELENÁ STRAVA

30.08.2010, 07:49 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 32507

Delená strava DELENÁ STRAVA jej zásady. DELENÁ STRAVA prečo áno i nie. DELENÁ STRAVA a schudnutie. Delená strava jedálny lístok na mesiac. Delená strava ako si zostaviť jedálny lístok. Delená strava raňajky. Delená strava obed. Delená strava večera. DELENÁ STRAVA ako schudnúť. Delená strava – princípy. Delená strava jedálny lístok. Delená strava recepty. Delená strava skupiny potravín. Delená strava kalórie. Delená strava metabolizmus. Delená strava chudnutie. Delená strava tabuľka. Delená strava pozitíva. Delená strava negatíva. Delená strava sacharidy. Delená strava jedálny lístok na týždeň.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Zdravý OBED - základ pre peknú POSTAVU. Rady na stravovanie a chudnutie.

29.08.2010, 07:02 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2937

Keď chcete schudnúť musíte obedovať! Čo sa stane pri vynechaní obedu. Obed nenahradí raňajky. Aký obed zrýchli spaľovanie tukov. Recepty na obed. Prečo obedovať ? Obed je jedným z najdôležitejších jedál dňa, ktoré by ste si za žiadnych okolností nemali odopierať. Keď vynecháte obed tak Vaše telo má nedostatok energie, bielkovín i iných živín. Ako oklamať hlad? Ako by ste sa mali stravovať v priebehu dňa? Akým jedlom zrýchliť spaľovanie tuku? Zopár vhodných receptov na obed. 

 TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako večerať a neprejedať sa v noci. Vhodná VEČERA vám pomôže SCHUDNÚŤ!

25.08.2010, 07:00 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2755

Aj Vy po celodennom hladovaní, či konzumácii množstva vysoko kalorických drobností dostávate večer vlčí hlad a zbodnete čo vidíte? Slabé večere sú navyše zradné v tom, že vedú k chúťkam na takzvané druhé večere. Pripočítajte k tomu fakt, že ich skonzumujete mimovoľne počas sledovania večerných správ a je to jasné - kilá sa začnú lepiť a pribúdať, ani nebudete vedieť ako. Aby večere (a ani tie druhé) neublížili vašej postave, ponúkame Vám zopár rád na riešenie Vašich problémov:

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Základné rady AKO SCHUDNÚŤ, odstrániť NADVÁHU. Rady na stravovanie a chudnutie.

24.08.2010, 06:50 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1199

Ak chcete schudnúť a organizmu dopriať najlepšiu výživu, vyberajte si recepty obsahujúce zdravé potraviny. Ako sa stravovať pri chudnutí ? Čo ovplyvňuje obsah živín v potravinách?Zabudnite na zaručené recepty na chudnutie! Ktoré rady Vám skomplikujú Vaše chudnutie. Jedlá a potraviny s ktorými neschudnete

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Zápcha - namáhavé vyprázdňovanie. Ako s ňou bojovať.

23.08.2010, 05:48 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 4829

Zápcha je veľmi častým zjavom medzi "civilizovane sa stravujúcim" obyvateľstvom. Je definovaná ako zriedkavé, nepravidelné, namáhavé vyprázdňovanie tuhej a suchej stolice. Takto trpí podstatná časť nášho obyvateľstva. Iba málokto vie, že normálne a zdravé je, keď stolica ani vetry nemajú nepríjemný zápach.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

DETOXIKÁCIA – OČISTA TELA OVOCÍM vám pomôže pri chudnutí a zlepší zdravie

22.08.2010, 07:44 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 16287

Pri detoxikácii ovocím sa čistí krv, pečeň, ľadviny a celý močový systém, črevá, lymfatický systém, koža, dýchacie cesty. Denná potreba ovocia. Ovocný pôst-detoxikácia pomáha pri mnohých ochoreniach. Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z ovocia, Ovocie je potrebné pre výživu buniek svalstva, vo všetkých biologických procesoch tela. V ktorých potravinách - ovocie sa nachádzajú vitamíny. Jablková kúra. Ako robiť detoxikáciu - očistný pôst ovocím.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

ZÁSADY CHUDNUTIA, STRAVOVANIA, CVIČENIA, ŽIVOTOSPRÁVY

21.08.2010, 07:09 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1166

Keď chcete schudnúť, musíte si uvedomiť viacero skutočností. Prvou je, že chudnutie nie je jednorázová akcia, ale proces obsahujúci :
• Zmenu stravovania a pitného režimu,
• Zmenu metabolizmu a stavu Vášho organizmu,
• Zmenu životosprávy,
• Zmenu Vášho postoja k vykonávaniu fyzických aktivít – pohyb,
• Zmenu Vašej informovanosti o stravovaní.

TU Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako sa STRAVOVAŤ počas dňa, aby ste NEPRIBRALI.

20.08.2010, 06:51 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3677

Dôležitou súčasťou udržania si optimálnej váhy je správne zloženie stravy a vhodné rozloženie konzumácie jedál v priebehu dňa. Vaša strava pri chudnutí nesmie byť založená na celodennej konzumácii polystyrénových chlebíkov, či nízkotučných jogurtov. S takýmto prístupom k strave síce rýchlo schudnete, ale neskôr ešte rýchlejšie priberiete. S našimi radami nebudete hladovať.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

RYŽOVÁ DIÉTA - nebezpečný návod na chudnutie. Rady na stravovanie a chudnutie

18.08.2010, 06:53 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1388

Ryžová diéta je jedným z návodov na chudnutie, ktorý nefunguje. Je to len iná redukčná diéta, ďalší z mnohých tragických návodov o rýchle zníženie hmotnosti. Obezity - nadváhy sa nedá zbaviť rýchlo.Diéta spočíva v tom, že po určité obdobie budete jesť len ryžu. Čo sa stane? Výsledkom ryžovej diéty je takmer na 100% jo-jo efekt.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

CHUDNUTIE v lete – dobrý začiatok na zmenu postavy

16.08.2010, 09:05 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1313

Rozhodli ste sa schudnúť a zmeniť svoju postavu? Leto je ideálny čas na takúto zmenu, keď nám pri chudnutí pomáha aj pekné počasie. Ako jesť v lete, aby ste schudli? Pri chudnutí v lete vyhýbať sa treba jedlám a potravinám bohatým na tuky a jednoduché sacharidy. Základom letného stravovania pri chudnutí je ovocie a zelenina. Na rýchle chudnutie a zníženie váhy sú ideálne letné krátkodobé diéty. Zásady letnej diéty pri chudnutí. Recepty na letné chudnutie. Aké potraviny jesť keď chcete v lete schudnúť. Ako odstrániť nadváhu v lete.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Nulová diéta – zaručená cesta za poškodením zdravia. Rady na stravovanie a chudnutie

15.08.2010, 11:14 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1048

Jednou z nebezpečných diét je aj NULOVÁ DIÉTA
Ide vlastne o hladovku, pri ktorej sa nalievate vodou. Úlohou hladovania by malo byť mobilizovanie a využitie vlastných zásob energie. V skutočnosti organizmus začne energiou šetriť, zníži jej výdaj, a okrem odbúravania tukových zásob organizmus likviduje aj sám seba. Ak telo nemá energiu na svoju činnosť, siahne na bielkoviny vo svalstve ako na bohatý zdroj energie. Športovať a hladovať je veľmi nebezpečné.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

mliečna diéta účinne podlomí Vaše zdravie

15.08.2010, 10:34 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 1966

Mliečna diéta Mliečna diéta je veľmi jednotvárna diéta založená na nadmernej konzumácii mlieka a mliečnych výrobkov v kombinácii s malým množstvom zeleniny a mäsa. Trvá 13 -14 dní, pričom poslední deň sa už vraciate k normálnej strave. Pri dodržiavaní určeného stravovacieho postupu môžete schudnúť 8 až 10 kg. Individuálne môžete dosiahnuť i väčší úbytok váhy. Na takúto diétu sa odhodlávajú tí, ktorí chcú rýchlo zhodiť viac kilogramov, majú pevnou vôľu a sú ochotní riskovať zdravotné komplikácie v dôsledku rýchlej straty kíl a nedostatku živín. Mliečna diéta je doslova marketingový ťah výrobcov toaletného papiera.

 

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rady na chudnutie a stravovanie - NEPRESOĽUJTE, pri príprave jedál používajte vhodné KORENINY

31.07.2010, 06:01 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 3794

Ak ste sa rozhodli schudnúť a začali ste pravidelne a vo veľkých množstvách konzumovať „polystyrénové chlebíky“, tak budete mať problém. Jedlo bez chuti výrazne znepríjemní vašu motivácia k získaniu štíhlej línie veľmi rýchlo. NEJEDZTE JEDLO BEZ CHUTE. CHUŤ JE TO, ČO SA NESTRATÍ. KORENINY - prirodzené spaľovače tukov.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Význam pohybu a fyzickej aktivity v živote človeka. Rady na chudnutie

29.07.2010, 06:46 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3973

Pohyb je jediná možná cesta (okrem dodržiavania zásad zdravej výživy) na zlepšenie veľmi nepriaznivého zdravotného stavu. Jedným z hlavných faktorov správneho životného štýlu je práve potreba každodenného pohybu, akejkoľvek formy fyzickej aktivity, či rekreačného športovania. Najvhodnejšie druhy rekreačného športovania sú plávanie, cyklistika, rôzne loptové hry a hlavne častá a dlhšia chôdza (ako najprirodzenejší ľudský pohyb) - teda turistika.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

POHYBOM a športom podporíte svoj zámer SCHUDNÚŤ. Rady na stravovanie ako schudnúť

27.07.2010, 16:21 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1176

Športom upevňujete svoj zámer schudnúť. Tým, že športujete upriamujete svoje myslenie k svojmu zámeru schudnúť a tým posilňujete proces chudnutia. Ľudovo povedané keď si odcvičíte pár desiatok hodín, začnete rozmýšľať o tom, či sa vám oplatí dať si napríklad tortu a zmariť tak za pár sekúnd výsledky svojho snaženia. Bez športu sa chudnúť dá, ale dochádza aj ku stratám svaloviny.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Úsporný METABOLIZMUS – kameň úrazu pri CHUDNUTÍ.

27.07.2010, 06:56 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1065

Keď chcete schudnúť musíte zlepšiť svoj metabolizmus. Priberanie súvisí so zhoršovaním metabolizmu. Pohyb metabolizmus zrýchli. Človek s pomalým metabolizmom je pomalý. Ako si zrýchliť metabolizmus. Ako zlepšiť spaľovanie kalórií, tukov, cukrov.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Bez pravidelnej konzumácie VITAMÍNOV SCHUDNETE, poškodíte si však ZDRAVIE.Rady na stravovanie a chudnutie

23.07.2010, 06:15 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1431

Chcete schudnúť a neviete čo potrebuje Vaše telo, aby správne fungovalo a netrpelo nedostatkom? Jednou zo základných a veľmi potrebných zložiek v stravovaní človeka sú vitamíny. Vitamín je látka, ktorú organizmus vo veľmi malých množstvách - ale zároveň nevyhnutne - potrebuje na svoju existenciu, no nedokáže si ju sám syntetizovať a musí ju teda získavať v potrave. Spolu s bielkovinami, tukmi a sacharidmi patrí k základným zložkám ľudskej potravy. Základný pohľad na vitamíny ich zdroje a pôsobenie

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Prečo máte nadváhu? Aké má následky? Ako začať chudnúť?

19.07.2010, 05:27 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1056

Rozhodli ste sa po nepríjemnom pohľade do zrkadla schudnúť a nechcete aby sa Vaše chudnutie skončilo tak ako mnoho krát predtým? AKO? No predsa jojo efektom, opätovným nabratím úporne zhodených kíl aj s malým bonusom, zhoršením Vášho zdravotného stavu a v konečnom dôsledku aj zhoršeným metabolizmom!
V každom prípade musíte poznať potreby svojho tela. Keď ich spoznáte a začnete aplikovať v svojej životospráve a hlavne v stravovaní, tak Vaše telo Vám to vráti ubúdajúcimi kilami i zlepšením Vášho zdravia. Jednoduché, začnite sa vzdelávať.

Prečo vlastne máte nadváhu?

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Zvýšené potenie súvisí nielen s horúčavami ale i nadváhou. Rady na stravovanie a chudnutie

17.07.2010, 08:40 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2175

Leto a letné horúčavy prinášajú každému z nás viaceré problémy. Jedným z nich je aj zvýšenie potenie organizmu. Ľudia s nadváhou s týmto problémom bojujú ďaleko výraznejšie. Nechcené kilá im prinášajú nielen zdravotné ale aj tieto zapáchajúce problémy. Ak máte nadváhu a problémy s potením, vedzte, že už po schudnutí niekoľkých kíl sa Vaše potenie začne postupne znižovať. Dôvodov prečo sa oplatí schudnúť je veľa. Mnohé z nich si však človek naplno uvedomí a ocení až vo chvíli, keď ho už prestanú trápiť.
Čo by ste mali vedieť o potení?

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako prežiť HORÚČAVY. TEKUTINY – pite ich dostatočné množstvo, pomôžu aj pri CHUDNUTÍ

16.07.2010, 07:16 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 1752

Pri vysokej teplote dochádza k zvýšenému vyparovaniu vody z našeho tela. Horúčavy môžu viesť k poklesu výkonnosti a prejavujú sa malátnosťou, ospalosťou, bolesťami hlavy závratmi, nevoľnosťou až zvracaním. Pitný režim je veľmi dôležitý z mnohých aspektov. Do pitného režimu môžeme zarátať aj zeleninu a ovocie. Čo robiť pri vyčerpaní. Čo robiť pri horúčavách. Farba moču a pitie tekutín. Človek ktorý má v tele menej vody, než potrebuje, podáva zhoršený výkon. Obličky a pitný režim.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

VYSOKÝ i NÍZKY KRVNÝ TLAK nebolí, ale zabíja, HLAVNE V LETE. Rady na stravovanie a chudnutie

11.07.2010, 11:02 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 5323

Čo Vám pomôže znížiť krvný tlak? Horný a dolný krvný tlak. Pravidelné meranie krvného tlaku. Piť dostatok tekutín pri zlom krvnom tlaku. Základným opatrením proti vysokému krvnému tlaku je úprava našej životosprávy. Jesť pravidelne, vo viacerých menších dávkach denne. Brušný tuk je akousi továrňou chorôb, kde sa vyrába vysoký tlak. Nebezpečné fajčenie – krvný tlak. Kávou proti nízkemu tlaku? Viditeľné zlepšenie hodnôt sa dá dosiahnuť najmä znížením spotreby kuchynskej soli. Pozitívny účinok na úpravu krvného tlaku má redukcia telesnej hmotnosti. Na vysoký krvný tlak pomôže zelenina.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Pri CHUDNUTÍ nezabudnite na BIELKOVINY

05.07.2010, 07:34 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1675

Chudnutie nie je len zostavenie jedálneho lístka z bielkovín, Bielkoviny sú potrebné pre budovanie a opravu buniek svalstva, hrajú dôležitú úlohu vo všetkých biologických procesoch tela. Postavenie bielkovín pri chudnutí. Pokiaľ je v strave prebytok bielkovín alebo nedostatok tukov a sacharidov, telo je nútené použiť bielkovinu. Ak chceme schudnúť na tukoch a nie na svaloch a kilá nenabrať späť, potrebujeme telu dodávať bielkoviny. Prebytok bielkovín môže byť uložený ako tuk. Bielkoviny majú dlhodobú sýtiacu schopnosť a mali by tvoriť 25 až 30 percent celkového denného energetického príjmu. Pri nedostatku bielkovín dochádza k zníženiu bazálneho metabolizmu. Bielkoviny sa trávia pomalšie a menej z nich telo ukladá prebytočnú energiu do tukových zásob. U žien stúpa potreba bielkovín v období, keď majú menzes. Bielkoviny zvyšujú odolnosť organizmu pred chorobami, podporujú duševnú a fyzickú aktivitu, sú nosičmi dedičných informácií. Rastlinné bielkoviny, živočíšne bielkoviny, čo spôsobuje nedostatok a prebytok bielkovín, denná potreba bielkovín pre chudnúceho človeka.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

STRAVA základ zdravého životného štýlu, návod na CHUDNUTIE

04.07.2010, 10:41 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2053

Keď chcete schudnúť musíte pochopiť potreby svojho tela, začať sa vzdelávať a naučiť sa zdravo stravovať. Chudnutie nie je zostavenie jedálneho lístka, Poznáme šesť základných živín. Bielkoviny sú potrebné pre budovanie a opravu, hrajú dôležitú úlohu vo všetkých biologických procesoch tela. Pokiaľ je v strave prebytok bielkovín alebo nedostatok tukov a sacharidov, telo je nútené použiť bielkovinu. Prebytok bielkovín môže byť aj konvertovaný a uložený ako tuk. Adekvátne množstvo tukov strave je dôležité z viacerých dôvodov. Jeden gram tuku má 9 kalórií. Nenasýtené tuky (zdravé) Väčšinou sú rastlinného pôvodu. Nasýtené Významnou mierou sa podieľajú na vzniku kardiovaskulárnych chorôb, väčšinou sú živočíšneho pôvodu, stuhnuté pri izbovej teplote. Rozdiel medzi jednoduchými a komplexnými sacharidmi. Komplexné sacharidy poskytujú pomalšie a stabilnejšie uvoľňovanie energie ako jednoduché sacharidy. V ich prirodzenej forme sú neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Vitamíny a minerály pomáhajú ľudskému telu správne fungovať. Voda je považovaná za najdôležitejšiu živinu. Pravidelná konzumácia vody prináša mnohé výhody.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Správny PITNÝ REŽIM - Pravidelné PITIE VODY urýchľuje CHUDNUTIE a zlepšuje ZDRAVIE. Rady na stravovanie a chudnutie

04.07.2010, 06:23 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 5197

Správny PITNÝ REŽIM - Pravidelné PITIE VODY urýchľuje CHUDNUTIE a zlepšuje ZDRAVIE. Hlad je prezlečený smäd, Nedostatok vody vedie aj k prejedaniu, Koľko tekutín musíte vypiť? vzorec : Správne jedenie + pohyb + pitie = zdravý človek, Ak organizmus nemá vodu, objavia sa príznaky, Na čo by človek pri pitnom režime nikdy nemal zabúdať? Aká je teda funkcia vody? Čím menej vody pijete, tým viac sa ju organizmus snaží uschovať na neskoršie využitie. Ako správne piť? Pravidelné pitie tekutín pomáha pri zbavovaní sa nadbytočných kíl, Pitný režim pri chudnutí, Nápoje nevhodné pri znižovaní váhy, Nápoje vhodné pri redukcii váhy,
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Potraviny vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie

02.07.2010, 06:50 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 989

Potraviny vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie. Rady na stravovanie a chudnutie.
# morčacie mäso, kuracie mäso
# chudé hovädzie mäso
# chudé mäso z diviny
# králik, zajac
# vajíčka

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Pravidelne jedzte VLÁKNINU – SCHUDNETE, zjete MENEJ KALÓRIÍ, zlepšíte si ZDRAVIE. Rady na stravovanie a chudnutie

30.06.2010, 06:02 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 7367

VLÁKNINA. Hoci telu neprináša energiu, ani stavebné látky, nie je pre náš organizmus nepodstatná. Možno to vyzerá to, že by sa nič nestalo, keby sme ju z nášho jedálneho lístka vypustili. Chyba! Vláknina neobsahuje žiadne vitamíny, minerály, ľudský organizmus ju nedokáže využiť, načo ju teda potrebujeme? Bez nej oveľa horšie trávime a postupne sa môžu prejaviť mnohé ťažkosti. Vláknina má mnoho vynikajúcich vlastností, o ktoré by sme nemali naše telo pripraviť.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

JEDÁLNY LÍSTOK S ROZPISOM CELODENNEJ STRAVY NA TÝŽDEŇ

28.06.2010, 06:51 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2948

Recepty na chudnutie, recepty keď chcete schudnúť, Vzorový jedálny lístok na chudnutie, Príklady jedál na chudnutie, týždenný jedálny lístok, jedálny lístok na jeden týždeň, Nízkokalorické jedlá na chudnutie, Jedlá na odstránenie nadváhy, Jedálny lístok na raňajky, obed a večeru, Ako sa stravovať a nepribrať, Vhodné jedlá na chudnutie, Ako nepribrať a zdravo sa stravovať.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

CHUTNÉ, ZDRAVÉ NÍZKOKALORICKÉ RECEPTY NA CHUDNUTIE

27.06.2010, 08:11 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1278

Keď chcete schudnúť a odstrániť svoju nadváhu, alebo ste už schudli a chcete si udržať svoju váhu, je potrebné aby ste zmenili svoje stravovanie. Určite to nie je jednoduché. Vzdanie sa jedál rýchleho občerstvenia (hamburger, ho-dog,...) vám prinesie úžitok nielen v ubúdajúcich kilách, ale aj v zlepšení vášho zdravotného stavu. Takže, začnite sa zdravo stravovať a našliapnite svoju cestu na budúcnosť bez prebytočných podkožných tukov.

CHUTNÉ, ZDRAVÉ NÍZKOKALORICKÉ RECEPTY NA CHUDNUTIE

Keď chcete znížiť príjem kalórií v niektorých receptoch, tak môžete nahradiť niektoré ingrediencie nízkokalorickou náhradou (napr. smotanu mliekom)

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

CUKOR, SACHARIDY, KALÓRIE – ovplyvnia vaše CHUDNUTIE

26.06.2010, 04:33 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2153

CUKOR, SACHARIDY, KALÓRIE – ovplyvnia vaše CHUDNUTIE. Energetickú hodnotu prijatej stravy ovplyvňujú hlavne sacharidy. Sacharidy sa rozkladajú v tele na glukózu, uvoľňuje sa energia – kalórie. Pri chudnutí každého najviac trápia jednoduché cukry. Označujú sa aj ako rýchle cukry. Polysacharidy sú zložené z väčšieho množstva jednoduchých sacharidov. Označujú sa aj ako komplexné (pomalé) sacharidy. Energia sa z nich vstrebáva pomaly, majú nižší glykemický index. Sacharidy si telo dokáže spracovať podľa aktuálnej potreby. Množstvo sacharidov, ktoré máte prijať za deň, záleží od pohybovej aktivity. Organizmus si vie premieňať na sacharidy tuky a bielkoviny. Hodnota cukrov v tele sa v priebehu dňa mení. Najnižšia je hneď po prebudení, po dobrom jedle sa zvýši. Zoznam potravín s obsahom cukrov.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

ZLÁ VÝŽIVA a STRAVA prináša večný boj s CHUDNUTÍM

24.06.2010, 16:17 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1901

Rady na chudnutie. Nesprávne pochopené zásady chudnutia a stravovania. Bohužiaľ, mnoho tučných ľudí nevie, ako sa správne stravovať. Zlý stravovací plán. Dobrý stravovací plán a chudnutie. záchvaty nezvládnuteľnej túžby po nezdravých jedlách. K chudnutiu a stravovaniu musíte pristúpiť aktívne. základné zásady stravovania a chudnutia.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Pri CHUDNUTÍ rozlišujte HLAD od CHUTE na maškrty

21.06.2010, 07:35 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1754

Rady na chudnutie. Ak máte neustále nutkanie zaháňať hlad, možno je to tým, že jete priveľa sacharidov, nepijete, ale popíjate, dodávate jazyku priveľa chutí, kupujete hlavne výrobky bez cukru a bez tuku, nejete dosť vlákniny.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

ATKINSONOVA DIÉTA – zázračný návod na CHUDNUTIE? Rady na stravovanie a chudnutie

19.06.2010, 06:59 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1557

ATKINSONOVÁ DIÉTA
Pomenovaná je podľa dr. Atkinsa. Jeho teóriou bolo, že telo trávi najprv sacharidy, a preto ich treba zo stravy vylúčiť. Potom sa na ich miesto dostane tuk, ktorý chce chudnúca osoba spaľovať predovšetkým. Znamená to, že treba jesť veľa proteínov a tukov podľa chuti. Diéta preto zakazuje cukry a všetky sacharidy. Prvé týždne sú najprísnejšie, povoľujú príjem 20 g sacharidov denne. Znamená to, že by ste mali obmedziť nielen cukry, ale aj výrobky z rafinovanej múky a konzervované potraviny. Teória doktora Atkinsa - nízkosacharidová diéta, pri ktorej nerátate žiadne kalórie.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

CELULITÍDA – nepriateľ ženskej POSTAVY.

18.06.2010, 07:15 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2401

Príčiny vzniku celulitídy. Máte celulitídu alebo nadváhu - obezitu? Čo to vlastne celulitída je? Vývojové stupne celulitídy. Aký druh celulitídy máte. Ako bojovať s celulitídou? Celulitídu je možné len zastaviť alebo výrazne zmierniť. Pomarančová pokožka - ženská záležitosť. Masáže pomáhajú. Tabletky proti celulitíde. Nezabudnite správne sa stravovať a cvičiť – boj proti celulitíde. Celulitída sa obmedzuje na určité časti tela, ako sú stehná, zadok, brucho a boky. Za vznik celulitídy je zodpovedný hormón estrogén.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Drastická REDUKČNÁ DIÉTA je nepriateľom Vášho CHUDNUTIA. Rady na chudnutie.

14.06.2010, 04:32 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1285

Redukčná diéta spomalí metabolizmus. Redukčná diéta a jojo efekt. Chudnutie bez hladu. Aké je nevhodné stravovanie. Ako sa stravovať pri redukčnej diéte. Čo jesť pri redukčnej diéte - tuky, bielkoviny, sacharidy.
Schudli ste každý týždeň a potom to zrazu nejde ani o jedno kilečko?

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Keď chcete SCHUDNÚŤ nezabudnite na DETOXIKÁCIU. Pomôžu Vám ANTIOXIDANTY.

11.06.2010, 06:56 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1093

Organizmus potrebuje antioxidanty- viažu voľné radikály. Pri chudnutí je potrebná detoxikácia organizmu pomocou antioxidantov. Prečo musíme zaradiť do svojej stravy antioxidanty? Účinky antioxidantov na naše zdravie. Najznámejšie antioxidanty. V ktorých potravinách nájdete najviac antioxidantov?

 

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Keď chcete SCHUDNÚŤ obmedzte príjem SOLI.

10.06.2010, 07:26 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2648

Soľ v nadbytočnom množstve poškodzuje Vaše zdravie a výrazne sťažuje Vám Vašu snahu schudnúť.Čo spôsobujú v ľudskom organizme soli?Soli sa do organizmu dostávajú predovšetkým mäsom. Prebytok soli spôsobuje dnu, kožné ekzémy, zavodnenie organizmu, vysoký krvný tlak, poškodenie kĺbov, zraku, obličiek, kôrnatenie ciev. Spôsoby ako obmedziť solenie.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Vaše STRAVOVANIE a aktivity počas dňa súvisia s biologickými hodinami

09.06.2010, 07:29 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1735

Prečo ráno vstávame a v noci ideme spať? Prečo niekoľkokrát denne pociťujeme hlad? Kedy jesť a čo jesť cez deň. Raňajky, obed, večera. Kedy cez deň cvičiť, kedy ísť spať.
Ilustračne by sme mohli jeden deň ľudského tela predstaviť asi takto:
Kliknite na zobrazenie celého článku.

 

Celý článok...

Aký je METABOLIZMUS a aké má byť STRAVOVANIE ŽIEN s rastúcim vekom.

09.06.2010, 07:25 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1048

Aký je metabolizmus a aké má byť stravovanie s rastúcim vekom. Ako by ste sa teda mali stravovať, keď dosiahnete určitý vek? Dbajte na to, aby vám telesná hmotnosť neskákala ustavične hore-dole. prejdite na racionálne stravovanie s dostatkom živín. dôležitá je strava bohatá na vlákniny. Potraviny, vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie.
Stav Vášho organizmu a postavu však výrazne ovplyvňuje Váš metabolizmus. Iný je u tridsiatničky a iný u štyridsiatničky.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Kvalita SPÁNKU výrazne ovplyvňuje kvalitu CHUDNUTIA. Rady na chudnutie a stravovanie

07.06.2010, 06:49 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2525

Predtým, než zaspíte, by ste sa nemali prejsť. Dĺžka spánku ovplyvňuje náš apetít.Ako si zlepšiť kvalitu spánku?pite pred spaním detoxikačné nápoje.Dôležité je, čo zjete pred spaním. Dôsledky nedostatku spánku. Chrápanie Vás upozorní, že niečo nie je v poriadku.Aké sú príznaky nedostatku spánku?Čo je najhoršie na nedostatočnom spánku?
Spaľovanie tuku v noci bude o to efektívnejšie, čím zdravšia bude vaša životospráva cez deň.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Príjem TEKUTÍN ovplyvňuje Vaše CHUDNUTIE. ODVODNENIE organizmu. Rady na chudnutie.

06.06.2010, 09:06 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 11809

Pitie tekutín Vám pomôže schudnúť, zlepší vaše zdravie. Koľko tekutín vypiť za deň. Pred chudnutím si vyhotovte analýzu postavy - aký má byť pomer tukov a svalstva. Aké sú výhody pitia optimálneho množstva vody? Odvodňovacia kúra. Ako odvodniť svoj organizmus ? Čo si môžete sami pripraviť na odvodnenie tela?

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

ZARUČENÉ RECEPTY NA CHUDNUTIE – ktoré sú pravdivé? Rady na stravovanie a chudnutie.

05.06.2010, 07:57 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1748

ZARUČENÉ RECEPTY NA CHUDNUTIE – ktoré sú pravdivé? Ako sa stravovať pri chudnutí ?Čo ovplyvňuje obsah živín v potravinách? Jedlá a potraviny s ktorými neschudnete. Potraviny, ktoré sú vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie. Čo robiť a ako sa stravovať pri chudnutí. Zásady stravovania pri chudnutí. Rady na chudnutie.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako sa stravovať počas dňa aby ste NEPRIBRALI, ale SCHUDLI. Rady na stravovanie a chudnutie.

04.06.2010, 06:37 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1572

Ako začať s chudnutím, čo si musíte uvedomiť! Ako nakupovať aby ste schudli. RAŇAJKY nesmiete vynechať. Bez nich neschudnete.OBED si dajte každý deň a venujte mu dostatok času. VEČERA nie je kalorickou bombou. Potraviny vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie. Recepty na zdravé stravovanie.
Ako začať s chudnutím, ako sa stravovať!

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

CHUŤ na SLADKÉ je pri CHUDNUTÍí nebezpečným nepriateľom. Rady na chudnutie a stravovanie.

03.06.2010, 07:18 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1186

Chuť na sladké - ako sa jej zbaviť. Prečo máme chute na sladkosti? Nie je sladké ako sladké. Reakcia tela na sladkosti. Používanie umelých sladidiel pri chudnutí. Je pri chudnutí dovolené len ovocie?
Chcete schudnúť a nedarí sa Vám zbaviť problému s neustálymi chuťami na sladkosti? Bezproblémový postup Vašeho chudnutia výrazne ovplyvňuje aj zvládnutie tejto príjemnej, ale nebezpečnej neresti.
Chuť na sladké a ako s ňou naložiť?

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Potraviny, ktoré sú vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie

02.06.2010, 07:24 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1125

Aké potraviny jesť pri chudnutí. Zdravé stravovanie pri chudnutí. Recepty na chudnutie. Zloženie stravy pri chudnutí. RADY NA CHUDNUTIE, CHUDNUTIE ako zábava DO PEKNEJ POSTAVY,
Potraviny, ktoré sú vhodné na zdravé stravovanie a chudnutie

• morčacie mäso, kuracie mäso
• chudé hovädzie mäso
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Keď chcete odstrániť NADVÁHU musíte konzumovať dostatok BIELKOVÍN. Zaraďte do svojej stravy FAZUĽU.

01.06.2010, 06:31 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3994

Väčšinu ľudí, keď sa spomenie chudnutie, tak prvé čo ich napadne, je obmedziť kalórie. Toto však bohužiaľ vedie k zníženému prísunu živín do organizmu, zhoršeniu jeho stavu, oslabeniu imunity, nadmernému ukladaniu energie (tukov, cukrov) zo stravy do Vašich podkožných tukových buniek. Váš metabolizmus sa spomaľuje, je stále horší a horší. Prečo je fazuľa vhodná pri chudnutí. Fazuľa obsahuje bielkoviny, vlákninu, má vhodné biologické hodnoty, upravuje cholesterol, predchádza chorobám. Ktoré druhy fazule máte konzumovať. Pomáha pri úprave metabolizmu, znižuje hlad.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

RYŽA je pri CHUDNUTÍ zradná. Rady na chudnutie a stravovanie.

31.05.2010, 05:29 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 16989

Ryža je pri chudnutí nevhodná. Ryžová diéta - jojo efekt. Ryža odvodňuje. Keď chcete schudnúť nejedzte veľa ryže. Zloženie ryže - živiny. Vlastnosti ryže. Vysoký glykemický index ryže. Energetické hodnoty ryže. Recepty na stravovanie s ryžou. Druhy ryže. RADY ako CHUDNÚŤ. CHUDNÚŤ DO PEKNEJ POSTAVY, CHUDNÚŤ a nadváha.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Máte veľké brucho? Pri chudnutí neterorizujte žalúdok, tráviacu sústavu.

30.05.2010, 07:39 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 14140

Ako najrýchlejšie schudnúť z brucha a pásu. Ako získať pekné brucho. Nevhodné stravovanie a tráviace problémy. Nafúknuté brucho. Bolesti brucha a tráviacej sústavy z nevhodných potravín. Veľké brucho a prejedanie.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rady na chudnutie. Keď chcete SCHUDNÚŤ začnite CVIČIŤ, zvýšte POHYB

29.05.2010, 07:52 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1782

Čo dosiahneme zapojením pohybu do nášho životného štýlu, ako nám prospeje? Po koľkých minútach cvičenia sa začne odbúravať tuk? Akým pohybom spálite tuky. Aký pohyb vykonávať pri chudnutí. Cvičenie a pohyb spaľujú tuky. Koľko kalórií spálite pri jednotlivých fyzických aktivitách.
Jedným z hlavných faktorov správneho životného štýlu je práve potreba každodenného pohybu, akejkoľvek formy fyzickej aktivity, či rekreačného športovania.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rady na chudnutie a stravovanie.RECEPTY na RAŇAJKY, OBED, VEČERU.

27.05.2010, 06:36 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1133

Recepty na varenie a stravovanie. Recepty na chudnutie - raňajky, obedy, večere. Recepty na jedlá -málo kalórií. Recepty na chutné jedlá - príprava. Zdravé a účinné chudnutie - čo jesť a koľko kalórií. RADY NA CHUDNUTIE, CHUDNUTIE ako zábava DO PEKNEJ POSTAVY,

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Jednoduché – základné RADY na CHUDNUTIE a STRAVOVANIE

26.05.2010, 06:16 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1108

Základné rady na stravovanie. Rady na výber potravín a ako postupovať pri chudnutí. RADY NA CHUDNUTIE, CHUDNUTIE ako zábava DO PEKNEJ POSTAVY,Rady na chudnutie a stravovanie. Chudnutie a nadváha. Chudnutie - odstránenie obezity.
Keď ste sa už rozhodli schudnúť a rozmýšľate nad tým, ako začať s chudnutím, ponúkame Vám niekoľko základných rád a doporučení ako začať.
• Ak pripravujete zeleninu, uvarte ju na pare alebo ju miesto obvyklého varenia krátko poduste.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rady na chudnutie. Takto určite NESCHUDNETE. Základné CHYBY pri diéte a chudnutí!

24.05.2010, 04:54 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1445

Chyby pri chudnutí, Hladovka a jojo efekt, presoľovanie jedla zadržuje vodu v tele, jedzte rastlinné tuky, raňajky sú dôležité, odtučňovacie tabletky nepomôžu schudnúť, nevečerajte pri televízii, nedojedajte zvyšky jedla,
Už dlho hľadáte spôsob, či diétu, ktoré bude konečne fungovať? Zbytočne sa trápite. To, čo skutočne potrebujete, je zbaviť sa najčastejších stravovacích zlozvykov, skoncovať s nimi raz a navždy. Keď chcete natrvalo schudnúť, mali by ste zo svojho stravovania natrvalo vylúčiť niektoré zo základných chýb, spôsobujúcich Vašu nadváhu.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Už správny nákup potravín rozhoduje o Vašom chudnutí.

23.05.2010, 07:12 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1293

Vhodný výber potravín v obchode je dôležitým krokom k zdravej strave, chudnutie sa začína v hlave, Nenakupujte nalačno, s prázdnym žalúdkom, Výber ovocia a zeleniny pri nákupoch, Supermarket – ako nakupovať pri chudnutí. Výber najdôležitejších príloh - chleba, cestovín a ryže, Výber bielkovín - mäsa, hydiny a rýb, Výber mliečnych výrobkov, Pred nákupom si zostavte zoznam, Pozor na veľké balenia, Zásobujte sa a mrazte, Čo si môžete odložiť do mrazničky, Čo si môžete odložiť do chladničky.
Všetci vieme, že chudnutie sa začína v hlave. Keby sme však mali byť presnejší, začína sa už v potravinách a v nákupnom košíku. To, čo doň raz vložíme, skončí skôr či neskôr na tanieri. Nasledujúce rady na nakupovanie by vám mali pomôcť urobiť Vašu návštevu obchodu s potravinami čo najúčelnejšou.

Kliknite na zobrazenie celého článku.
 

Celý článok...

Rady na stravovanie a chudnutie. Môže CHLIEB za Vašu nadváhu?

22.05.2010, 07:21 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 11336

Chlieb, pečivo a knedľa pri chudnutí. Aký chlieb pri chudnutí - z bielej múky alebo celozrnný. Je chlieb pri diéte zakázaný? Pri nákupe si vyberte zdravší chlieb a pečivo. Chlieb a pečivo - metabolizmus. Aké knedle pri chudnutí. Rôzne druhy a príprava chleba a knedlí.  Chlieb, pečivo a knedľa a placky patria k najčastejšie konzumovaným prílohám. A práve ich častá konzumácia ich robí pri chudnutí takými dôležitými. Aj malé množstvo ušetrených kalórií pri potravine, ktorá sa jedáva často, v konečnom výsledku v priebehu viacerých týždňov alebo mesiacov znamená pozitívnu bilanciu v prospech chudnutia. Pri chudnutí neodporúčame konzumovať pekárenské výrobky z bielej múky ale nahraďte ich celozrnnými. Aj keď tieto odporúčania sú Vám pravdepodobne známe, nie všetci ste si vedomí toho, aké dôsledky môže pre Vás ich nedodržanie znamenať. Nenechajte sa zmiasť tým, že energetická hodnota celozrnných výrobkov je takmer rovnaká aká je u podobných z bielej múky.

Kliknite na zobrazenie celého článku.
 

Celý článok...

Ako dokážete skrotiť chuť na sladké a tuky pri chudnutí?

19.05.2010, 06:12 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1796

Rady na chudnutie a stravovanie. Ako sa neprejesť tukmi, sladkosťami. Nedajte sa zlákať spaľovačmi tukov. Dobré a zlé tuky, sacharidy. Informácie o chudnutí. Mäso bielkoviny pri chudnutí.
Aj vy roky bojujete s priberaním a stále sa vám nedarí nadbytočné kilogramy zhodiť. Niekoľko krát v priebehu roka držíte rôzne diéty a nijaký pozitívny výsledok neprichádza?. Odhaľte, kde robíte chybu, inak sa zo začarovaného kruhu nedostanete. Mnohé ženy i muži sa rozhodnú schudnúť tak, že začnú menej jesť. No po pár týždňoch sa chudnutie zastaví. Tak sa rozhodnú ešte viac obmedziť príjem stravy a teda aj živín a začnú užívať preháňadlá. Ani to však nepomáha a čoraz viac sa snažia potravu obmedzovať a pritom stále priberajú a chradnú. Ak však po diéte vždy stučnejú, mali by chybu hľadať v období, v ktorom nedržia diétu a uvedomiť si, že sa zrejme zle stravujú. Nepomôžu im ani prísne hladovky, ak robia chybu v stravovaní. Väčšina ľudí, ktorí chcú schudnúť, sa však nechce venovať čítaniu kníh o stravovaní ani sa radiť s odborníkmi. Naivne si myslia, že to celé nejako zvládnu. A stojí ich to neraz veľa peňazí, ktoré zaplatia za pochybné lieky. V horšom prípade si poškodia zdravie po aplikovaní rád, ktoré počuli od priateľov alebo čítali v časopise. A potom sa čudujete, že nič nejde tak, ako si predstavujete.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rady na stravovanie a chudnutie. Ako sa stravovať a čomu sa vyhýbať pri chudnutí ?

18.05.2010, 06:00 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3505

Recepty na chudnutie. postup pri chudnutí.   Jedlá a potraviny s ktorými neschudnete. Zaručené recepty na chudnutie.
Rozhodli ste sa schudnúť, zmeniť svoju postavu a ste plní očakávania a predsavzatí ako to už pred dovolenkou dokážete? Najdôležitejším predpokladom ako celý proces chudnutia zvládnuť zdravo a účinne, je dopriať nášmu organizmu perfektnú stravu s optimálnou nízkokalorickou výživou. Ak chcete organizmu dopriať najlepšiu výživu, vyberajte si recepty obsahujúce zdravé potraviny, napríklad:

* čerstvé ovocie, šaláty a zelenina (najlepšie sezónne a/ alebo organické) obsahujúce dostatočné množstvo potravinovej vlákniny a nevyhnutných živín
* chutné celozrnné karbohydráty: tmavá ryža, pohánka, pšenica, proso a celozrnné cestoviny
* chudé mäso, najlepšie organické: kuracie, morčacie a divina obsahujú najmenej saturovaného tuku
* čerstvé ryby: správnou voľbou sú: sardely, sumec, platesa, treska, haring, makrela, parma, ostriež, losos, sardinka, morský jazyk, pstruh, belica
* kôrovce: správnou voľbou sú: krab, mušle, langusta, rak, ustrica, hrebenatka, kreveta, garnát

Ako postupovať pri chudnutí?

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Zdravé a účinné chudnutie. Odstráňte tukové vankúše a získajte svaly.

17.05.2010, 06:59 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 2421

Rady ako schudnúť. Tuky v našom stravovaní. Ako odstrániť podkožné tuky. Tuky zvyšujú cholesterol. Aké sú zdravé a zlé tuky. Jedálny lístok tuky. Ako znížiť hladinu tukov. Meranie tukov v tele. Rastlinné a živočíšne tuky, koľko ich zjesť denne. Odbúranie tukov a cholesterolu.
Ako znížite hladinu tukov bez užívania liekov?

- znížte dennú dávku tukov pod odporúčanú hladinu (priemerne 80g)
- zmeňte pomer v tukov v prospech tukov rastlinných
- obmedzte spotrebu tepelne znehodnocovaných tukov
- znížte nadváhu, zvýšte telesnú aktivitu
- obmedzte sladkosti, pitie alkoholu, fajčenie, stres
Jednou z možností, ako zvyšovať pomer zdraviu prospešných látok v strave, je ...
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rady na chudnutie. Chcete schudnúť či nepribrať. Čo robiť pred a počas dovolenky.

15.05.2010, 06:10 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1016

Rady na stravovanie a chudnutie pred a počas dovolenky. Ako sa stravovať na dovolenke. Čomu sa vyhýbať na dovolenke. Pitie tekutín. Kalorické bomby na dovolenke.

Momentálne sa nachádzame v čase, kedy prichádza najteplejšie obdobie v roku. V túto dobu by sme samozrejme chceli byť krásni a štíhli, chceli by sme schudnúť. Bohužiaľ štatistiky ukazujú, že leto a dovolenky patria spolu s Vianocami k obdobiu, kedy ľudia naopak najviac priberajú. Dôvodov je celý rad, cez deň nemáme chuť na jedlo a doháňame to večer, kedy je už chladnejšie, konzumujeme viac zmrzliny, pravidelne sa zúčastňujeme večierkov spojených s grilovaním, chodíme na dovolenky, kde sa stoly prehýbajú pod plnými taniermi s jedlom a my predsa chceme všetko aspoň ochutnať, doprajeme si viac alkoholu apod.Ďalším problémom môže byť nadmerná dehydratácia organizmu, ktorá môže spôsobiť únavu a celkové spomalenie metabolizmu. Náš organizmus je vystavený nadmernému slnečnému žiareniu, viac športujeme, viac sa potíme a preto musíme piť omnoho viac tekutín, ako v inom ročnom období. Našim cieľom je vám pomôcť prežiť toto leto naplno a i napriek tomu si udržať krásnu postavu, alebo dokonca i schudnúť. Nemusí to byť vôbec zložité, stačí sa len zamerať na niektoré správne veci.
 

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Pravidelným pohybom spaľujete kalórie uväznené vo Vašom tele už od rána.

12.05.2010, 07:11 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2062

Športom výrazne upevníte svoj cieľ schudnúť. Tým, že športujete upriamujete svoje myslenie k svojmu zámeru schudnúť a tým posilňujete proces chudnutia. Psychologický aspekt pravidelného pohybu spočíva v tom, že po odcvičení niekoľko desiatok hodín začnete rozmýšľať nad tým, či sa vám oplatí dať si nejakú sladkú maškrtu a zmariť tak za pár sekúnd výsledky svojho snaženia.
Bez športu sa chudnúť dá, ale takto dochádza aj ku stratám svalovej hmoty. Úbytok hmotnosti pri obmedzujúcich diétach a bez športu teda nie je len úbytkom tuku. Pri takomto chudnutí bez cvičenia stráca človek asi 75% tuku a zvyšných 25% hmotnosti sú práve svaly. Pri chudnutí s pohybom a pri správnom stravovaní - vyživovaní organizmu nedochádza k strate svaloviny.
Kedy sa začína spaľovať tuk?
K odbúravanie tuku dochádza pri strednej pohybovej záťaži, zhruba po dvadsiatich minútach cvičenia.

Bez pohybu schudnete ťažko. Kedy sa začína spaľovať podkožné tuky. Cvičenie zlepšuje metabolizmus. Rady a zásady na cvičenie. Cvičiť ráno. Stravovanie pred cvičením. Cvičiť večer. Výhody pohybu. Cvičenie a chudnutie. Cvičenie pred spánkom.


Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rady na schudnutie. Keď chcete schudnúť musíte začať raňajkovať. Aké má byť zloženie Vašej stravy?

05.05.2010, 07:16 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1420

Keď chcete schudnúť musíte začať raňajkovať. Aké má byť zloženie Vašej stravy?

Chudnutie, chudnutie - pekná postava, chudnutie - hladovka. Slová, ktoré možno aj Vás mátajú, keď sa zobúdzate. Večer ste od veľkého hladu zjedli dve čokolády a zapili ste to litrom coca- coly. Katastrofa, porušili ste diétu a ručička na váhe nie a nie sa pohnúť dolu. No, musíte to napraviť a nedáte si raňajky. Rozhodli ste sa spáliť prebytok kalórií z predchádzajúceho večera. Robíte však základnú chybu. Pred obedom ste hladný ako vlk a opäť si dáte hamburger, pizzu, či iné vysoko kalorické jedlo. Dostali ste sa do začarovaného kruhu opakovaného hladu a prejedania. Musíte to zmeniť. Musíte začať raňajkovať.
Čo potrebujete vedieť o zložení stravy, aby ste nepribrali. Aké majú byť zdravé raňajky. Bez raňajok priberiete. Raňajky ovplyvňujú Váš metabolizmus. Čo jesť na raňajky. Čo nejesť na raňajky. Raňajkovať by sme mali, pretože: Aké teda môžu byť raňajky ? Najvhodnejšie potraviny na raňajky. Rady na stravovanie. Chudnúť zmenou stravovania. Chudnúť bez stresu.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Chcete schudnúť? Musíte sa zbaviť večerného prejedania! Ako na to!

04.05.2010, 09:28 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1996

Začínate chudnúť a rozmýšľate nad tým, ako na to? Aj Vy po celodennom hladovaní, či konzumácii množstva vysoko kalorických drobností dostávate večer vlčí hlad a zbodnete čo vidíte? Z okolia od priateľov počúvate : večer už nič nejedz? Dobre, ale keď trávite celé dni v práci a sotva stíhate zjesť tých pár hltov v podnikovej jedálni, čo iné vám ostáva? Zaprieť sa a potom sa uprostred noci zobudiť na nepredstaviteľné škvŕkanie v lačnom žalúdku? Tak teda takto určite neschudnete! Vzdávať sa večere je pravidlo, ktoré nemožno uplatniť v praxi, pretože každý z nás má iný životný štýl a iný denný rozvrh povinností, no a živiny telo nepochybne potrebuje v priebehu celého dňa. Ideálne je jesť priebežne, od výdatných ale zdravých raňajok až po ľahkú večeru. Tú by ste si mali dopriať v závislosti od toho, o koľkej sa chystáte do postele. Nemá význam ostať už od piatej o hlade, ak nezaspíte skôr ako o polnoci. Slabé večere sú navyše zradné v tom, že vedú k chúťkam na takzvané druhé večere. Pripočítajte k tomu fakt, že ich skonzumujete mimovoľne počas sledovania večerných správ a je to jasné - kilá sa začnú lepiť a pribúdať, ani nebudete vedieť ako. Aby večere (a ani tie druhé) neublížili vašej postave, ponúkame Vám zopár rád na riešenie Vašich problémov:
Rady na chudnutie a stravovanie. Čo jesť na večeru. Pravidelné stravovanie cez deň zabráni večernému prejedaniu.Ako predísť vlčiemu hladu a večernému prejedaniu - rady. Ako sa stravovať cez deň a večer. Konzumujte dostatok bielkovín a zdravých tukov. Ako večerať bez strachu z priberania? Spať nemôžete ísť hladný. Sója patrí k štíhlym potravinám
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rady na výber diéty. Prečo máte nadváhu – obezitu? Aké má následky? Ako schudnúť?

03.05.2010, 07:34 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1229

Nadváhu máte vtedy, keď máte na sebe viac tuku ako je optimálne zdravé. Mať nadváhu nie je ničím výnimočným, najmä pri nezdravom štýle stravovania a sedavom spôsobe života. Nadváhu získate hlavne vtedy, keď dlhodobo prijímate viac kalórií ako stihnete spotrebovať – priberáte. Nadbytočná energia (kalórie) sa uloží v tele v podobe tukov. Telo si ju ukladá na horšie časy. Tento nadbytok spôsobí nadváhu, alebo až obezitu. Obezita je vysokým stupňom nadváhy, ktorý spôsobuje škody nielen na Vašom výzore, ale hlavne na zdraví.
Rady na výber zdravej diéty. Rady na chudnutie. Kedy máte nadváhu. Ako vznika nadváha. BMI-výpočet nadváhy. Hlavné príčiny vzniku nadváhy. Príčiny prejedania sa. Ako naštartovať spomalený metabolizmus. Obezita a rizikové faktory z nej vyplývajúce. Medzi základné spôsoby odstránenia nadváhy patrí. Diéta - Schudnúť zmenou stravy. Prečo máte nadváhu a podkožné tuky? nebezpečné sacharidy, cukry, sladkosti a chudnutie, Bielkoviny sú potrebné.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rybí tuk, omega-3 nenasýtené mastné kyseliny a znižovanie cholesterolu . Rady na chudnutie.

02.05.2010, 06:19 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3722

Máte nadváhu a zvýšenú hladinu cholesterolu? Čo s tým robiť? Samozrejme musíte schudnúť a zmeniť svoje stravovanie. Pestrá strava v primeranom množstve jednotlivých živín je jedným z predpokladov dobrého zdravotného stavu. Inými slovami, strava zložená zo širokého sortimentu potravín zabezpečuje lepšie komplexnú výživu a je oveľa výhodnejšia ako strava pozostávajúca iba z niekoľkých druhov potravín.
Čo dokážu omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. Kde sa nachádzajú. Ako znížiť cholesterol. Zmena stravovania - jedzte ryby, znížite si cholesterol i nadváhu. Chudnite zdravo. Ktoré ryby sú vhodné na zníženie cholesterolu. Tuky v rybách.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Tuky, ich zloženie a koľko ich zjesť pri chudnutí. Rady ako schudnúť.

26.04.2010, 07:01 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 5372

Sú najkoncentrovanejšou formou energie pre ľudské telo. Tvoria akoby rezervu pohonnej látky pre naše telo. 1g tuku obsahuje 9 kalórií, 1 g cukru obsahuje 7 kalórií a 1 g bielkovín obsahuje 4 kalórie. Bunky tela získavajú energiu hlavne spaľovaním tukov a cukrov. Avšak nie všetka energia z potravín, ktoré skonzumujeme, je telom využitá, lebo jeme veľa a veľmi málo sa pohybujeme. Tuk. ktorý ste zjedli a nespálili, sa na 100% v tele uloží. Pri cukroch je to na 75% a pri bielkovinách sa prebytok ukladá vo forme tuku len veľmi ťažko.
Dôležité je jesť zdravé tuky a to sú tuky, ktoré nazývame nenasýtené. Sú rastlinného pôvodu a mali by tvoriť 80% všetkých tukov, ktoré zjeme. Živočíšne tuky sú nasýtené a spôsobujú veľa zdravotných problémov. Ktoré tuky sú zdravšie a prečo? V akých potravinách sa nachádzajú zdravé tuky? Trávenie tukov, Ako sa neprejesť tukmi ?
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Pri chudnutí nemôžete znížiť prísun živín do organizmu. Ako je to s bielkovinami.

25.04.2010, 07:16 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1495

Jete menej a nechudnete? Redukčná diéta - koľko bielkovín zjesť? Pri chudnutí nemôžete obmedziť konzumáciu bielkovín. Zloženie stravy pri chudnutí. BMI index - pomôcka na zistenie miery nadváhy. Protein faktor - koľko bielkovín zjesť denne. Aké bielkoviny sú lepšie. Živočíšne a rastlinné bielkoviny. CHUDNUTIE A ODSTRÁNENIE NADVÁHY BEZ JO-JO EFEKTU A NATRVALO! RECEPTY NA ZMENU STRAVOVANIA A POHYB!
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Nesprávne stravovanie a pitný režim skomplikujú Vaše chudnutie a spôsobia Vám zápchu.

23.04.2010, 06:36 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2347

Ako zvíťaziť nad zápchou? Aké sú príčiny a príznaky zápchy. Pitie tekutín a zápcha. Používať preháňadlá pri zápche? Odpadové látky v stolici. Chronická zápcha. Denný režim a stravovanie pri zápche. Doporučenia pri zápche. Vláknina súvisí so zápchou
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Zásady stravovania, životosprávy, cvičenia. Rady na chudnutie

21.04.2010, 16:11 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1012

Keď chcete schudnúť, musíte si uvedomiť viacero skutočností. Prvou je, že chudnutie nie je jednorázová akcia, ale proces obsahujúci :

* · Zmenu stravovania a pitného režimu,
* · Zmenu metabolizmu a stavu Vášho organizmu,
* · Zmenu životosprávy,
* · Zmenu Vášho postoja k vykonávaniu fyzických aktivít – pohyb,
* · Zmenu Vašej informovanosti o stravovaní.

V nasledujúcich riadkoch Vám uvediem základné zásady, ktoré Vám pomôžu nielen schudnúť, ale neskôr si aj zníženú váhu aj udržať.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Zemiaky -môžeme ich jesť pri chudnutí? Rady na stravovanie a chudnutie.

19.04.2010, 05:23 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 14559

Chcete schudnúť a rozmýšľate nad tým ako je to so zemiakmi? Priberá sa z nich či chudne? Môžete ich zaradiť do svojho jedálneho lístka? A ak áno, ako často a v akej úprave, aby sme z nich vyťažili maximum cenných živín i minimum zbytočných kalórií? Sú zemiaky vhodné pri chudnutí? Koľko kalórií majú zemiaky. Príprava zemiakov. Recepty jedál zo zemiakov. Ako pripravovať zemiaky. Zemiaky aj liečia.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Chudnutie na dovolenku. Rady ako postupovať, akú diétu si vybrať.

17.04.2010, 17:13 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1219

Chudnutie s drastickou diétou a nevhodným stravovaním sa Vám odplatí jo-jo efektom. Blíži sa leto, slnko začína čoraz viac páliť. Pomaly si začínate vyberať dovolenku a samozrejme chcete vyzerať atraktívnejšie. Každá žena i muž chcú byť štíhli, najmä keď sa blíži dovolenka. Vtedy často siahnu po „osvedčených“ diétach, ktoré hlásia, že schudnete za týždeň 4-5 kíl a podobne. Väčšinou sú to však pasce, ktoré rýchlo končia jo-jo efektom. Vaša nadváha sa zväčšuje a postupne nadobúda obludné rozmery. Organizmus totiž nevie rozlišovať cielenú diétu od hladovky. Prísun nedostatočného množstva stravy signalizuje telu predovšetkým to, že do budúcnosti si musí vytvoriť ešte lepšie rezervy, aby prekonalo obdobie nedostatku. Chudnutie na dovolenku. Stratégia na chudnutie. Rozdiel diéta a hladovka.Výživné látky a chudnutie. Obmedziť tuky. Tabletky na zníženie nadváhy.Chudnutie bez stresu. Druhy diét, tukožrútska diéta, rýchla diéta, drastická diéta, dobrá zdravá diéta, chudnutie pohyb cvičenie.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

 

Celý článok...

Môžeme pri chudnutí jesť banány? Banány zlepšia Vaše zdravie.

15.04.2010, 21:04 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1266

S blížiacou sa dovolenkou sa každý rok snažíme rýchlo schudnúť, aby sme sa nemuseli hanbiť za záhyby, ktoré nám pod oblečením, vykúkajú na svet. Skúšate jesť preto veľa ovocia a zeleniny? Pozor na banán! Určite sa budete čudovať, koľko cukru a energie niektoré druhy ovocia obsahujú. Viete, že napríklad taký banán vám môže pekne skomplikovať chudnutie? Banán nám pomáha pri rôznych zdravotných problémoch, Prečo banán nepomáha pri chudnutí? Aké vlastnosti má banán, ako Vám pomôže.
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Vajcia vo vašom stravovaní a pri chudnutí

14.04.2010, 20:56 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2094

Aj Vy sa zamýšľate nad otázkou, či môžete konzumovať vajcia každý deň, či Vám nezhoršia Váš zdravotný stav, či Vám pomôžu pri Vašej snahe o zdravé chudnutie? Odborníci na výživu a stravovanie tvrdia, že vajcia sú jedným z najvýživnejších jedál a odporúčajú každý deň aspoň jedno zjesť. Vedci zistili, že napriek tomu, že vajcia majú nízky obsah kalórii, sú bohatým zdrojom proteínov, vitamínu D, B12, selénu a cholínu. Slepačie vajce obsahuje v priemere 65,6 % vody, 34,4 % sušiny, zloženej z 12,1 % bielkovín, 10,5 % tukov, 0,9 % cukrov a 10,9 % minerálnych látok. Vajcia – jesť alebo nejesť? Vitamíny a cholesterol vo vajciach. S bielou alebo hnedou škrupinou? Koľko ich zjesť? VĎAKA VAJCIAM SCHUDNETE
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Jarnú únavu spôsobuje aj nedostatok vitamínov - Rady na stravovanie

12.04.2010, 07:10 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1041

Chcete schudnúť a neviete čo potrebuje Vaše telo, aby správne fungovalo a netrpelo nedostatkom? Jednou zo základných a veľmi potrebných zložiek v stravovaní človeka sú vitamíny. Vitamín je látka, ktorú organizmus vo veľmi malých množstvách - ale zároveň nevyhnutne - potrebuje na svoju existenciu, no nedokáže si ju sám syntetizovať a musí ju teda získavať v potrave.

Spolu s bielkovinami, tukmi a sacharidmi patrí k základným zložkám ľudskej potravy.Základný pohľad na vitamíny ich zdroje a pôsobenie.

Čítať celý článok

Celý článok...

Ako zmenšiť svoje brucho – detoxikácia, očista čriev. Rady na chudnutie.

09.04.2010, 07:16 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1546

Pocit nafúknutého brucha je nielenže nepríjemný, ale samotné brucho pôsobí neesteticky. Aby ste ho mali ploché si síce vyžaduje mnoho odriekania a cvičenia, no už len čiastočná detoxikácia – očista čriev sa Vám postará o to, aby bolo krajšie. Ako to dosiahnuť? Obmedzte sladkosti, Pauza s chlebom, Sóda? Radšej nie! Bez cvičenia to nejde, Na ceste k štíhlej línii a zmenšeniu brucha je vynikajúcim pomocníkom vláknina! Neobsahuje žiadne kalórie a dokonale vás zasýti.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Pravdy a nepravdy o zdraví a stravovaní. Rady ako schudnúť.

08.04.2010, 07:01 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1040

Aj Vy ste sa pri riešení svojich zdravotných problémov spoľahli na zaručené doporučenia od svojich známych a potom ste boli sklamaný. Mali by ste si uvedomiť, že väčšina zdravotných problémov súvisi so životným štýlom a hlavne stravovaním každého z nás. Nadváha - obezita Vaše zdravotné problémy len umocňuje. Takže, ako to v skutočnosti s niektorými zaručenými mýtmi naozaj je?

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Chudnutie brucha je súčasťou celkového odstraňovania nadváhy

06.04.2010, 07:17 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1267

Chudnutie brucha je najčastejším cieľom, tak žien aj mužov, ktorí túžia po zlepšení svojej postavy. Selektívne odbúravanie tuku, ako napríklad spomínané chudnutie brucha, je veľmi lákavou snahou, je to však nemožné. Odbúravanie podkožných zásob tuku dosiahneme len energetickým deficitom, t.j. vyšším energetickým výdajom ako príjmom, a to súčasne na všetkých telesných partiách, bez účelovej možnosti výberu partií, na ktorých sa tukové zásoby odbúrajú samostatne. Chudnutie brucha teda možno dosiahnuť len v rámci celkového chudnutia. Ako to dosiahnuť? regulovaný energetický príjem a výdaj, prepočet množstva kalórií, ktoré denne skonzumujete, Pohybová aktivita je druhým nástrojom.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Jedálny lístok na rýchle chudnutie. Recepty na zdravé stravovanie a výber vhodnej diéty.

04.04.2010, 08:10 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2068

Aj Vám sa môže stať, že potrebujete z nejakého dôvodu veľmi rýchlo schudnúť. Musím Vás upozorniť, že rýchle chudnutie (viac ako 1 kg za týždeň) je nevhodné, väčšinou sa vracia jojo efektom, negatívne ovplyvní Váš metabolizmus a môže mať negatívny vplyv aj na Vaše zdravie. Aby ste takéto vplyvy čo najviac minimalizovali, ponúkame Vám jedálny lístok, ktorý by ste mali dodržiavať len krátku dobu. Chudnutie s nevhodnou diétou a stravou Vám prinesie jo–jo efekt. diéty, ktorým by ste sa mali určite vyhnúť. Zopár rád pre Vaše stravovanie, keď chcete zdravo schudnúť, alebo nepribrať
Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Vyliečte si žalúdok po sviatkoch a oslavách. Rady na chudnutie a stravovanie.

03.04.2010, 06:37 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1096

Prejedanie sa, hlavne počas sviatkov a rôznych osláv je fenoménom posledných rokov. V minulosti sme sa toľko neprepchávali, tobôž nie cez sviatky, ako dnes. Bolo tomu tak preto, že mäso si mohli naši predkovia dopriať len raz za týždeň. Nesprávne zloženie stravy, konzumácia nevhodných tukov a cukrov a dávkované prejedanie sa je jednou z príčin stupňujúcej sa nadváhy a pokazeného – úsporného metabolizmu. Potom väčšinou nastupuje opakujúci sa kolobeh diét a chudnutia. Náš žalúdok prijíma cez sviatky množstvo múčnych jedál, cestovín, mäsa, polievok a alkoholu. Takýto vysoko kalorický mišmaš nestíha stráviť. Trápi sa a vy si zabezpečujete nepríjemnú budúcnosť.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ako zabrániť veľkonočnej opici. Pitie alkoholu, chudnutie a diéta.

02.04.2010, 05:55 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1268

Veľkonočné sviatky, alkohol, chudnutie a diéta. Rozmýšľate ako to zvládnuť? Možno si myslíte, že jeden, dva tri poháriky nezaškodia. Omyl. Každým pohárikom do seba lejete zbytočné kalórie a zabíjate svoju diétu pomaly, ale isto! Pitie alkoholu a diéta. Čo urobiť pred popíjaním? Ako správne piť alkohol? Čo robiť po opici? stravovanie a jedlo pri pití a po opici, Do pitného režimu nezahŕňajte alkohol. Budete aj Vy počas veľkonočnej šibačky len tak popíjať s priateľmi? Prečítajte si pár rád proti "veľkonočnej opici" pre prípad, že by sa Vám „šibačka“ vymkla z rúk.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Veľkonočné sviatky bez stresu a priberania ! Rady na chudnutie.

31.03.2010, 05:27 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1018

Veľkonočné sviatky bez stresu a priberania ! Rady na chudnutie. Koniec pôstu – začiatok veľkonočného hodovania, Konzumácie ktorých jedál, potravín, či nápojov by ste sa mali vystríhať? Čím by ste ich mali nahradiť ?   Ako nepribrať cez veľkú noc, stravovanie cez veľkú noc, alkohol cez veľkú noc,

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Čo môžete urobiť pre svoje srdce? Schudnite a zmeňte svoj životný štýl!

28.03.2010, 07:22 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1094

Čo môžete urobiť pre svoje srdce? Schudnite a zmeňte svoj životný štýl! . K hlavným zásadám predchádzania srdcovocievnym problémom patria zlepšenie stravovacích zvyklostí, zvýšenie telesnej aktivity, úprava telesnej hmotnosti, prestať fajčiť, znížiť cholesterol, K zdraviu prospešným potravinám zaraďujeme, Ktorým potravinám sa treba radšej vyhýbať? Cvičte, pohybujte sa!

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Nedarí sa Vám schudnúť - možno sa dopúšťate základných chýb pri diéte a stravovaní.

26.03.2010, 05:52 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1052

základné chyby pri diéte a stravovaní, jesť sladkosti, večerať, cvičiť, jesť zavárané ovocie,Zaváraniny, polystyrénové chlebíky, Opatrenia počas diéty,Ako postupovať po schudnutí,Rýchle schudnutie, na schudnutie, schudnutie ako, návod schudnutie, Nedarí sa Vám schudnúť - možno sa dopúšťate základných chýb pri diéte a stravovaní. Návod na Schudnutie bez trápenia, Neviete dosiahnuť schudnutie a nehladovať? Aká potravina na schudnutie. Schudnutie ako zábava. Chcete schudnúť rýchlo, zdravo, bez stresu, hladu a jojo efektu? Účinná diéta, chudnutie a schudnutie.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Rady na schudnutie a stravovanie - tuky v našej strave, ich výber, spotreba, vplyv na stav organizmus.

20.03.2010, 06:17 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1073

Keď ste sa rozhodli schudnúť, musíte si uvedomiť, že tuk nie je to, čo spôsobuje nadváhu - za všetko môžu kalórie. Náš organizmus potrebuje určité druhy "správnych tukov", ktoré sú dôležité pre funkciu každej bunky v tele.
V zásade je nutné rozlíšiť nasýtený a nenasýtený tuk. Ten nasýtený (živočíšneho pôvodu) je pri izbovej teplote v tuhej forme, telo ho ľahko ukladá a tým podporuje upchávanie ciev,
vysoký krvný tlak a podporuje činnosť voľných radikálov. Tento tuk nie je nevyhnutný a mali by sme ho používať minimálne. Naopak nenasýtený tuk organizmus využíva na udržanie vnútornej teploty, rovnováhy hormónov a na zachovanie jemnej a pružnej pokožky. Pre správnu funkciu tela je nevyhnutný.
Pri regulácii váhy je nutné obmedziť spotrebu nasýtených tukov a naopak dodať nášmu organizmu kvalitné nenasýtené tuky. To je samozrejme trochu náročné na orientáciu pri výbere tých správnych jedál.

Kliknite na zobrazenie celého článku.

Celý článok...

Ovos – dôležitá potravina pri Vašej snahe zdravo chudnúť.

19.03.2010, 05:24 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 3370

Ovos – dôležitá potravina pri Vašej snahe o zdravú diétu.ovos škrob, vláknina, sacharidy, proteiny, bielkoviny, ovos recepty, ovsená kaša, ovsené vločky, ovsené musli, RADY, TIPY - DIÉTA Chudnutie pre Vás. Bezpečná diéta recept. Diéta bez hladu. Diéta starostlivosť - Diéta bez rizika. Redukčná Diéta – pomoc, Vaše šťastie DO PEKNEJ POSTAVY. Diéta - Bezpečne odstránite obezitu.

Celý článok...

Ako súvisí chudnutie s vlákninou a stavom tenkého a hrubého čreva.

16.03.2010, 06:49 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2003

Ako súvisí chudnutie s vlákninou a stavom tenkého a hrubého čreva. Príznaky narušenej funkcie hrubého čreva. Črevná sprcha, Látky znečisťujúce organizmus, Príznaky, kedy začať s očistou čriev, Ako naštartovať očistu čriev? RADY NA CHUDNUTIE, CHUDNUTIE ako zábava DO PEKNEJ POSTAVY,

Celý článok...

Pitie vody, konzumácia citrusových plodov a pravidelná strava Vám pomôžu. Chudnutie.

16.03.2010, 06:40 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1275

Pitie vody, konzumácia citrusových plodov a pravidelná strava Vám pomôžu schudnúť! Voda Vám odplaví všetko škodlivé preč, Akým jedlom zrýchlite spaľovanie tuku? O citrusoch hovoríme ako o výnimočnom spaľovači tukov. RADY, TIPY AKO odstrániť NADVÁHU. Sexi postava a Nadváha – odstránite ju zdravo. Bez nadváhy DO PEKNEJ super POSTAVY. Zdravá výživa Bezpečne odstránite nadváhu, obezitu. Výživa recepty - Bez obezity a nadváhy rýchlo a ľahko

Celý článok...

Rady na chudnutie – pitie alkoholu prispieva k nadváhe – koľko alkoholu môžete vypiť.

13.03.2010, 06:33 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 5052

Rady na chudnutie – pitie alkoholu prispieva k nadváhe – ako schudnúť.Pivo - zdravý alkohol ? Pitie alkoholu teda doslova spomaľuje chudnutie. Čo je pre nás zdravšie? Víno alebo pivo? Pivo zlepšuje pamäť, Víno – zázračný antioxidant, RADY, TIPY - DIÉTA Chudnutie pre Vás. Bezpečná diéta recepty.

 

Celý článok...

Rady na odstránenie nadváhy - nesprávne stravovanie a závislosť na obľúbenom jedle.

12.03.2010, 07:10 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1474

Rady na odstránenie nadváhy - nesprávne stravovanie a závislosť na obľúbenom jedle.chuť po čokoláde,Odvykanie od závislosti na jedle,Zajedáte stres? Čoho môžeme zjesť naviac? Prečo jesť müsli? Výživa recepty - Bez obezity a nadváhy rýchlo a ľahko. Nadváha a obezita - rady na stravovanie a strava. Bez nadváhy a obezity zmenou stravovania. Prečo máte nadváhu, obezitu a podkožné tuky? nebezpečné sacharidy, cukry, sladkosti a chudnutie, Bielkoviny sú potrebné. Ako schudnúť rýchlo? Čo máte robiť? Ako byť zdravý a chudý ? Nechudnite rýchlo! Kto schudne rýchlo, rýchlo zas stučnie. Pomoc je tu!

Celý článok...

Rady na odstránenie nadváhy - diéty, ktorým sa musíte vyhnúť - Postup na chudnutie

10.03.2010, 06:09 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1055

Chudnutie s nevhodnou diétou sa Vám vráti jo-jo efektom.  Tukožrútska diéta,Diéta vylučujúca niektoré druhy potravín,Rýchla diéta,Drastická diéta, Dobrá diéta, RADY NA CHUDNUTIE, CHUDNUTIE ako zábava DO PEKNEJ POSTAVY, Chudnutie dvd, Tabletky na chudnutie žena muž, Rady na chudnutie a stravovanie. Chudnutie a nadváha. Chudnutie - odstránenie obezity. Chudnutie - diéta pre Vás, zmení Váš život.

Celý článok...

Chudnutie - čo by ste mali vedieť o výžive organizmu a stravovaní.

05.03.2010, 05:29 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1216

Rozhodli ste sa schudnúť a hľadáte správny postup na Vaše chudnutie. Nerobte základnú chybu väčšiny ľudí s nadváhou, teda že sa rozhodnete schudnúť bez poznania základných zásad, ktoré potrebujete dodržať, aby výsledkom Vašej diéty nebolo opäť obrovské sklamanie. Mali by sme vedieť, ako sa spávať ku svojmu telu. Platí jedna veľká pravda. Ako sa Vy správate k svojmu telu, tak sa Vám Vaše telo oplatí Vaším zdravím a samozrejme aj množstvom prebytočných tukových vankúšikov.

Celý článok...

Hemoroidy – stravovanie, nadváha, diéta, ako schudnúť- Rady.

04.03.2010, 05:50 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1719

Hemoroidy – stravovanie, nadváha, diéta, ako schudnúť- Rady. ch vzniku napomáhajú najmä tieto neduhy : chronická zápcha, opakované hnačky, neustály stres, prekonané viaceré pôrody, časté dvíhanie ťažkých predmetov, sedavé zamestnanie, ak ste tučný, nejete dosť vlákniny alebo dlho vysedávate na záchode,   Existuje viac spôsobov liečby hemoroidov, Zvýšte príjem vlákniny, Význam vlákniny pri redukcii a dlhodobom udržaní telesnej hmotnosti, Denná dávka by u mužov a žien mala byť aspoň 20 až 30 gramov

Celý článok...

Chudnutie. Diéta – stravovanie a zloženie stravy

03.03.2010, 05:57 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1340

Chudnutie. Diéta – stravovanie a zloženie stravy.sacharidy – výživné, s vysokým obsahom vlákniny, so schopnosťou vás nasýtiť a pritom neohroziť vašu hmotnosť, predstavujú pre váš organizmus kvalitné palivo a mali by tvoriť základ našej stravy.Tiež zelenina je bohatá na vlákninu a sacharidy, Ovocie je vynikajúce ako desiata i ako zákusok. Mlieko a mliečne výrobky. Prejdite na netučné a nízkotučné mliečne výrobky. Mäso Naše telo potrebuje bielkoviny k stavbe a reprodukcii buniek, Voda je najjednoduchšia a najvýznamnejšia zložka racionálnej výživy

Celý článok...

Môžeme pri chudnutí konzumovať sladkosti?

28.02.2010, 10:24 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1242

 Môžeme pri chudnutí konzumovať sladkosti?

Začali ste chudnúť a rozmýšľate nad tým čoho sa musíte pri svojom stravovaní určite zbaviť? Samozrejme ako prvé Vám prídu na myseľ sladkosti, v ktorých je skryté obrovské množstvo skrytých a hluchých kalórií. Pravdepodobne si uvedomujete, že sú podstatnou príčinou Vašej nadváhy. Zaháňanie stresu, hladu, či nedostatku času na vhodné jedlo čokoládou, koláčom, cukríkmi, presladenými nápojmi je samovražedným útokom na Vaše zdravie, postavu a opakujúce sa pocity hladu.

Celý článok...

Pálenie záhy spôsobuje nadváha a nesprávne stravovanie, životospráva

27.02.2010, 09:30 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2068

Pálenie záhy spôsobuje aj nadváha, ČO JE TO PÁLENIE ZÁHY, ČO SPÔSOBUJE NEPRÍJEMNÝ POCIT PÁLENIA?

AKÉ FAKTORY MAJÚ VPLYV NA VZNIK PÁLENIA ZÁHY?

 • Potraviny s veľkým obsahom tuku (tučné mäsá, vyprážané jedlá, údeniny, majonéza a pod.)
 • Ťažko stráviteľné potraviny (cibuľa, cesnak, čerstvé pečivo)
 • Potraviny podporujúce produkciu žalúdočnej kyseliny (čokoláda, alkohol, korenené a pikantné jedlá, káva, príliš horúce alebo príliš studené jedlá)
 • Fajčenie, Obezita, Stres
 • Práca v predklone, príliš tesný odev
 • Lieky (proti bolesti, zvýšenému krvnému tlaku, srdcovým a cievnym ochoreniam, hormonálna antikoncepcia)

AKO SI PORADIŤ S PÁLENÍM ZÁHY? (klikni)
 

Celý článok...

Chudnutie diéta zdravie ako zábava. Rady ako chudnúť.

24.02.2010, 07:27 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1193

Chudnutie - čo by ste mali vedieť o výžive organizmu.Rozhodli ste sa schudnúť a hľadáte správny postup na Vaše chudnutie. Nerobte základnú chybu väčšiny ľudí s nadváhou, teda že sa rozhodnete schudnúť bez poznania základných zásad, ktoré potrebujete dodržať, aby výsledkom Vašej diéty nebolo opäť obrovské sklamanie.

Celý článok...

Sexi postava – ako ju získať. Rady na stravovanie, životosprávu i chudnutie.

23.02.2010, 07:40 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 2313

Sexi postava – ako ju získať. Rady na stravovanie, životosprávu i chudnutie.Takže čo robiť? Strava, Správna výživa, Nezabudnite! Pleť a strava, SPÁNOK, Po akej večeri zaspíte, Po čom určite nezaspíte,Pleť, Vlasy

Celý článok...

Nedostatky pri chudnutí a udržiavaní svojej váhy

22.02.2010, 07:59 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1495

Nedostatky pri chudnutí a udržiavaní svojej váhy,Pažravosť, Lenivosť, Nuda,Hnev, Negatívne emócie,
Aj kalorické koktaily Vám pridávajú kilá! Nealko, Nápoje na ktoré pri diéte treba zabudnúť, Limonády, Kávičky, Kokteily, Zásady s ktorými schudnete rýchlejšie,

Celý článok...

Papriky a paradajky - pomocník pri chudnutí a zlepšovaní zdravia

22.02.2010, 07:48 , Štefan Holečko | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 2531

Paradajky – pomocník pri Vašej snahe schudnúť,Chránia žalúdok, podporujú trávenie a zlepšujú imunitný systém, Spomaľuje starnutie, Paprika zlepšuje imunitný systém, Podporuje trávenie, znižuje cholesterol, zrýchľuje metabolizmus

Celý článok...

Cestoviny pri chudnutí – áno či nie. Koľko ich zjesť a nepribrať.

20.05.2010, 04:13 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 14716

Jesť cestoviny pri chudnutí? Nadváha a cestoviny. Cestoviny pri diéte. Rozhodli ste sa schudnúť a neviete, či do svojho jedálneho lístka môžete zaradiť aj cestoviny? Cestoviny majú pri odstraňovaní nadváhy v stravovacom režime každého záujemcu o schudnutie dôležité postavenie.

Celý článok...

Chudnutie a nadváha súvisia s Vaším životným štýlom, zmeňte ho.

08.02.2010, 05:49 , Štefan Holečko | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1362

Chudnutie a Vaša životospráva, životný štýl. Keď chcete schudnúť zmeňte svoj životný štýl. Rady na stravovanie. Schudnúť zmenou stravovania. Čo máte robiť? Ako byť zdravý a chudý ? Nechudnite rýchlo! Kto schudne rýchlo, rýchlo zas stučnie. Pomoc je tu!

Celý článok...


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

 

 

REKLAMA

reklama

REKLAMA