CHUDNUTIE LIEKY a TABLETKY na chudnutie

Opäť potrebujem schudnúť. Hádam mi teraz pomôže nejaký LIEK či TABLETKA NA CHUDNUTIE. Mnohí obézni ľudia (index BMI vyšší ako 30) po neúspešných diétach a hladovkách začínajú hľadať ako posledné riešenie svojej nadváhy zázračné tabletky na chudnutie. Veď každý obézny človek by chcel stratiť čo najviac zo svojej váhy a pritom rýchlo a bez trápenia. Znie to úžasne jednoducho, veď zjesť pár tabletiek každý deň nemôže byť žiadny problém. A tu vzniká problém. Chudnúť musíte postupne, maximálne 5 až 6 kg za mesiac, teda nie 10 až 15 kg.

Obézni ľudia majú často mylnú predstavu, sú naivní
Väčšina obéznych ľudí má naivnú predstavu o množstve zhadzovaného podkožného tuku za mesiac, ale bohužiaľ ani najväčšie sebazaprenie nedonúti organizmus schudnúť, ak nebudete uvažovať inak. Čo to znamená? Veľké zmeny v životospráve, ktoré treba dodržiavať. Áno, aj vtedy, ak budete brať tabletky na chudnutie, musíte sa začať stravovať zdravšie.

Antiobezitiká – lieky na chudnutie
Lieky na chudnutie neraz pomôžu schudnúť v priemere tri až šesť kíl. Ich účinok sa však neskôr zoslabuje, až sa zastaví. Tukové vankúšiky, ktoré na sebe nosíte ako záťaž, nemusia pre vás vždy znamenať riziko zdravotných problémov. Na druhej strane sa potvrdili aj metabolické poruchy pri redukcii hmotnosti u niektorých obéznych ľudí. Áno, zdravotný stav sa po výraznejšom schudnutí môže aj zhoršiť.

Tabletky na chudnutie – zmes ničoho a všetkého
Často ide o to, že preparáty síce istý účinok majú, ale je značne zveličený. Ak Vám sľubujú „naše tabletky na chudnutie odstránenia chuti na sladké“, zákazník verí, že po užití prípravku nebude mať chuť na sladkosti. No a to je práve chyba reklamy. Budete mať na ne chuť. Možno o chĺpok menšiu, ale skoro rovnakú. Keby sa na trhu objavili tabletky, ktorý by naozaj spôsobil chudnutie, nastal by okolo toho tak masívny rozruch, že by ste sa o tom dozvedeli v priebehu pár týždňov. Nie od výrobcu. Nie od predavačov a lekárnikov. Od priateľov a známych – zvestovali by vám to už viditeľne štíhlejší ľudia, ktorých poznáte. A bolo by ich stále viac a viac.

Začiatky chudnutia - prvé mesiace sú najdôležitejšie
Užívanie tabletiek je najúčinnejšie v začiatkoch znižovania nadváhy. Keď sa ich účinok zoslabí, môžete sa dopovať aj vyššími dávkami, telo však už nebude ďalej chudnúť, iba udržiavať vašu novo nadobudnutú hmotnosť.

Ako fungujú lieky na chudnutie?
• potláčajú pocit hladu
• zvyšujú krvný tlak
• zabraňujú tuku v potrave, aby sa vstrebával do tela
• spôsobujú hnačky
• po vysadení opäť priberáte, ak nezmeníte životný štýl

Chcem si prečítať celý článok  (kliknite)


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

 

 

REKLAMA

reklama

REKLAMA